Badminton – Hungarian International: Drugie miejsce miksta

O mistrzostwach Europy w parabadmintonie już pisaliśmy, o turniejach w Paryżu i Kępnie także, tymczasem w Budaors zakończył się turniej Hungarian International, w którym także startowali Polacy, a Paweł Pietryja z Anetą Wojtkowską dotarli aż do finału.

Nasz mikst rozstawiony był na Węgrzech z numerem 3., dlatego do ćwierćfinału wystarczyło mu wygranie jednego meczu. Polacy wygrali w czterech setach (grano systemem do 11 punktów i trzech wygranych setów) z Czechami Jaromirem Janackiem i Kateriną Toamlową. W walce o podium Aneta i Paweł zwyciężyli kwalifikantów z Danii Mortena Boedskova i Nannę Vestergaard – tym razem potrzebowali do tego aż pięciu partii. W półfinale po szalenie emocjonującym meczu (ten nowy system sprzyja większym emocjom) zwyciężyli rozstawionych z dwójką Anglików Gregory Mairs i Jenny Moore – w decydującym secie wynik brzmiał 12:10. W finale szans naszemu mikstowi numer 2. nie dali Yong Kai Terry Hee i Wei Han Tan z Singapuru, wygrywając w trzech setach.

Przez kwalifikacje miksta przebili sie jeszcze Przemysław Szydłowski i Magdalena Witek, ale już w pierwszej rundzie turnieju głównego ulegli Janackowi i Tomalowej.

Szydłowski z Pietryją zagrali też w deblu. Już w pierwszej rundzie trafili na mocnych Duńczyków Frederika Cloberga i Rasmusa Fladberga i przegrali z nimi dość wyraźnie. Dzielnie w singlu poczynał sobie Mateusz Dubowski, który do turnieju głównego przebił się przez dwustopniowe eliminacje. W zasadniczej drabince wygrał na początek z Irańczykiem Vattanejad Eskandari, by w walce o ćwierćfinał przegrać z rutynowanym Finem Eetu Heino. Mateusz Świerczyński, szykujący się do mistrzostw świata juniorów odpadł w kwalifikacjach.