Badminton – MŚJ: Rumunia pokonana! O ćwierćfinał z Tajwanem!

Polscy juniorzy pokonali dziś na badmintonowych mistrzostwach świata drużyn mieszanych Rumunię 4:1 i wygrali podgrupę eliminacyjną B1. Dziś wieczorem czeka ich walka o czołową ósemkę mistrzostw z Tajwanem.

Mecz zaczął się źle dla naszej drużyny. Michał Kikosicki jak na razie jest najsłabszym ogniwem naszej drużyny, przegrał w Bilbao po raz drugi. Tym razem podjął walkę z Filimonem Collinsem-Valentine, miał nawet lotkę setową w pierwszej partii, w której prowadził nawet czterema punktami (12:8), jednak trzy ostatnie wymiany wygrał Rumun. W drugim secie wyrównana gra trwała do przerwy technicznej, potem rywal zdominował Kikosickiego i spokojnie wygrał do 17.

Mamy na szczęście w składzie niezmordowaną Wiktorię Dąbczyńską. Zawodniczka Orlicza Suchedniów namęczyła się z Ioaną Greceą w pierwszej partii meczu singlowego, Rumunka nie pozwalała jej na zbudowanie solidnej przewagi i aż do ostatnich wymian mieliśmy emocje. Dąbczyńska ostatecznie wygrała do 18, a w drugim secie już niepodzielnie panowała na korcie. Od stanu 8:8 straciła tylko trzy punkty i w dobrym stylu wyrównała stan meczu.

Na prowadzenie naszą drużynę wyprowadzili Robert Cybulski i Paweł Śmiłowski. Nasz debel bez większych kłopotów rozprawił się z Florentinem Giscą i Danielem Popescu. Rumuni tylko w początkowej fazie drugiego seta toczyli w miarę wyrównaną walkę z dobrze dysponowanymi Polakami.  Pierwszy set i końcówka drugiego to pełna kontrola nad grą Roberta i Pawła. Po tym meczu byliśmy już pewni pierwszego miejsca w podgrupie B1.

Zwycięstwo w meczu zapewniły nam Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska, które w dwóch setach zwyciężyły Marię Dutu i Ioanę Grecea. Dyspozycja naszego debla jest naprawdę imponująca, dobrze wróży przed kolejnymi pojedynkami w turnieju drużynowym, a potem indywidualnym. Rumunki w tym meczu nie miały nic do powiedzenia, w obu setach „nadążały” za szybkimi Polkami tylko do stanu 3:3. Potem nasze panie z minuty na minute powiększały przewagę.

Dzieło dokończyli Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska. Nasz mikst bez kłopotu w dwóch szybkich setach rozprawił się z duetem Collins-Valentine/Dutu.

W walce o ćwierćfinał dziś wieczorem zagramy z Tajwanem, który okazał się najlepszy w grupie B2, pokonując dziś Rosję 4:1.

Polska – Rumunia 4:1
Michał Kikosicki – Filimon Collins-Valentine 20:22, 17:21
Wiktoria Dąbczyńska – Ioana Grecea 21:18, 21:11
Robert Cybulski/Paweł Śmiłowski – Florentin Gisca/Daniel Popescu 21:11, 21:14
Wiktoria Dąbczyńska/Aleksandra Goszczyńska – Maria Alexandra Dutu/Ioana Grecea 21:13, 21:16
Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska – Filimon Collins-Valentine/Maria Alexandra Dutu 21:10, 21:13