Badminton – Polish International: Jest finał!

Aneta Wojtkowska i Paweł Pietryja awansowali do finału rozgrywanego w Bieruniu Varcolor Polish International. Polski mikst w meczu półfinałowym pokonał Czechów Jakuba Bitmana i Alzbetę Basovą.

Rozstawieni z dwójką Polacy rozkręcają się z meczu na mecz. O ich występach w piątek i dzisiejszym poorannym ćwierćfinale pisaliśmy już na naszych łamach, w półfinale po raz kolejny mieliśmy okazję patrzeć na dobrą grę następców Roberta Mateusiaka i Nadii Zięby, którzy przecież za rok mają zamiar zakończyć karierę. Początek meczu z Czechami byl bardzo wyrównany, do stanu po 7 żadna z par nie osiągnęłą przewagi większej niż jeden punkt. Kolejne sześć wymian zadecydowało o losach seta, a wygrała je polska para, wychodząc na prowadzenie 13:7. Potem byla jeszcze jedna seria, kiedy z 14:10 zrobiło sie 18:10 i nic już Anecie i Pawłowi nie mogło odebrać wygranej.

Drugi set miał niemal identyczny przebieg, tyle, że nasza para przewagę zbudowała wygrywając sześć wymian od stanu 6:6. Potem i Czechom udało się zdobyć kilka punktów bez straty, ale dało im to jedynie zniwelowanie strat do trzech punktów (15:12). Polacy awans do finału zapewnili sobie wykorzystując trzecią lotkę meczową. Rywalami  w finale będą Duńczycy Mikkel Mikkelsen i Mai Surrow.

W turnieju świetnie zaprezentowali się goście z Indii, którzy mają szanse na trzy tytuły, jednego są już nawet pewni (w finale singla pań zagrają Rasika Raje i Ritupama Das). W roztrzygających meczach zobaczymy w singlu panów Sourabha Varmę oraz debel kobiecy. Na dwa tytuły mają szanse Duńczycy – prócz miksta w finale zagra też singlista Victor Svendsen.