Badminton – Valamar Junior Open: Polska dominacja

Trzy złote medale wywalczyli polscy juniorzy w zakończonym dziś w Dubrovniku juniorskim turnieju Valamar Junior Open. Nasi młodzi badmintoniści, szykujący się do listopadowych mistrzostw świata, zwyciężyli we wszystkich grach podwójnych.

Największą gwiazdą turnieju został bez wątpienia Paweł Śmiłowski, który zgarnął dwa złota. Na początek finałów wraz z Robertem Cybulskim w koncertowym stylu zwyciężył w grze podwójnej. Finałowi rywale z Włoch, Fabio Caponio i Giovanni Totti tylko w pierwszym secie nawiązali wyrównaną walkę z rozstawionymi z jedynką Polakami. Rywale mieli nawet szanse na wygranie tej partii, ale ostatecznie, po grze na przewagi, lepsi okazali się Paweł i Robert. W partii drugiej wyższość naszego debla była już bardzo wyraźna.

Drugi tytuł zdobył Śmiłowski w mikście, w którym grał z Magdaleną Świerczyńską. To był ostatni mecz turnieju, można go uznać za ozdobę dzisiejszej sesji finałowej. Pierwszego seta wygrali Miha Ivanic i Nika Arh do 16. Słoweńcy, z którymi nasza para grała już po raz czwarty (bilans jest korzystny dla Polaków – 2:1), w kolejnych setach nie grali już tak dobrze, na zdecydowanie mniej pozwalali im też Paweł i Magda. Dwie kolejne partie wygrali nasi badmintoniści – do 14 i do 15.

Trzeci triumf świętowali nasi rodacy w grze powdówjnej dziewcząt. Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska nie dały najmniejszych szans Szwajcarkom Alime Mueller i Jenjira Stadelmann. Szzczególnie w pierwszym secie młodziutkie Polki zagrały świetnie, pozwalając rywalkom na zdoycie 10 punktów. W drugiej partii gra była bardziej wyrównana, ale Polki i w tej części gry były wyraźnie lepsze.