Biegi narciarskie: Dobry występ Polaków w ostatnich zawodach przed rozpoczynającym się sezonem

Maciej Staręga zajął 4. miejsce w finale sprintu techniką klasyczną, w zawodach Pucharu FIS w szwedzkiej Bruksvallarnie. Pozostali Polacy także zaprezentowali się dobrze i znaleźli się w najlepszej 30.

Maciej Staręga (fot. Piotr Głodzik)

W niedzielę w miejscowości Bruksvallarna startowała trójka Polaków. W rywalizacji kobiet znalazła się Urszula Łętocha. 22-letnia Polka awansowała do ćwierćfinału z 25. czasem, tracąc 19.41 sek. do Szwedki Stiny Nilsson. W ćwierćfinale Polka zajęła 5. miejsce i nie awansowała do dalszej części rywalizacji.

Wśród panów nasza reprezentacja miała dwóch przedstawicieli – Pawła Klisza i Macieja Staręgę. Paweł zajął w eliminacjach 20. miejsce, a Maciej uplasował się na 6. pozycji. W ćwierćfinale Staręga pewnie wygrał swój bieg, zaś Klisz zajął drugie miejsce za Szwedem Calle Halfvarssonem. W półfinale Polacy pobiegli w tym samym biegu. Staręga zameldował się na mecie jako drugi, natomiast Klisz z dużą stratą zajął ostatnie miejsce. W finale Maciej Staręga musiał uznać wyższość utytułowanych Szwedów i finiszował jako czwarty. Wygrał bezkonkurencyjny Calle Halvarsson, który był najlepszy we wszystkich dzisiejszych startach.

Czwarta lokata Staręgi to dobry prognostyk przed rozpoczynającym się sezonem. W sobotę w fińskim Kuusamo rozpocznie się sezon pucharu świata. Pierwszą konkurencją będzie sprint techniką klasyczną. Liczymy na to że Maciej Staręga za tydzień zaprezentuje się równie dobrze co dziś. W zawodach FIS w Szwecji nie startowała justyna Kowalczyk, która szlifuje formę w Muonio i zobaczymy ją w Kuusamo.

Relacja live z zawodów Pucharu Świata już od soboty na naszej stronie.