Bobsleje – PE: Niezłe starty Lutego

Przyzwoicie zaprezentowali się polscy bobsleiści startujących w zawodach pucharu Europy w Koenigssee. Pilot Mateusz Luty w dwójkach był 17., w czwórkach 20. Jakub Stano w dwójkach zajął 30. miejsce.

Zawody w Koenigssee zgromadziły na starcie bardzo liczną, ale przede wszystkim mocną stawkę zawodników. O punkty pucharu Europy walczyli zawodnicy, którzy w poprzednich latach (i zapewne także w nadchodzącycm sezonie) walczyli o czołowe lokaty w pucharze świata i w imprezach mistrzowskich. Wystarczy tu wymienić Johannesa Lochnera, Francesco Friedricha z Niemiec, Oskarsa Kibermanisa z Łotwy, Beata Heftiego ze Szwajcarii i innych. Sobotnie ściganie dwójek zdominowali Niemcy – najszybsza była osada Lochnera, niewielką stratę zanotował Friedrich. Dużą niespodziankę sprawiła osada Monaco z pilotem Rudym Rinaldim, zajmując trzecie miejsce.

W zawodach wystartowały dwie osady polskie. Ta bardziej doświadczona z pilotem Mateuszem Lutym i rozpychającym Krzysztofem Ttlkowskim w pierwszym ślizgu uplasowała się na 16. miejscu, po drugim przejeździe przesunęła się o jedno miejsce w dół, tracąc łącznie do Lochnera 2.5 sekundy. Jakub Stano i Bartłomiej Michalski w pierwszym ślizgu uzyskali 30. czas w stawce 31 osad, które ukończyły przejazd.

Dzisiejsze zawody czwórek także zdominowali Niemcy. Wygrała osada pilotowana przez Johannesa Lochnera, nieznacznie wolniejsza była czwórka Francesco Friedricha. Na najniższym stopniu podium stanęli Francuzi z kierującym Loicem Costergiem. Mateusz Luty, Jakub Zakrzewski, Łukasz Miedzik i Grzegorz Kossakowski w pierwszym ślizgu uzyskali 20. czas, w drugim byli minimalnie szybsi, ale nie dało im to awansu w klasyfikacji generalnej.