Boks – MMP: Poznaliśmy złotych medalistów

W Człopie zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie. Kilku zawodników potwierdziło swoją dominację w poszczególnych kategoriach wagowych w kraju, nie zabrakło jednak też niespodzianek.

W kategorii do 49 kg po prześciu Dawida Jagodzińskiego wagę wyżej mistrzem Polski został Jakub Słomiński (WDA Świecie), który wypunktował jednogłośnie Damiana Jóźwiszyna z GUKS Carbo Gliwice. Jagodziński w nowej kategorii wagowej (52 kg) doszedł do finału, jednak w nim musiał uznać wyższość Macieja Jóźwika ze Skorpionu Szczecin.

Mistrzem Polski w kategorii do 56 kg został Adrian Kowal. Reprezentując BKS Olimp Lublin pięściarz przedstawił się publiczności podczas kwalifikacji olimpijskich w Samsunie, gdzie dotarł do ćwierćfinału, który przegrał z Brytyjczykiem Qaisem Ashfaquem. Brytyjczyk wprawdzie w Brazylii furory nie zrobił, jednak należy pamiętać, że to srebrny medalista mistrzostw Europy z Samokova z 2015 roku. W Człopie pokonał jednogłośnie na punkty Tomasza Resóla ze Skorpiona Szczecin.

W kategorii do 60 kg do walki finałowej nie wyszedł Tomasz Smerdel i młodzieżowym mistrzem Polski został Radomir Obruśniak z Róży Karlino. Jego klubowy kolega Mateusz Polski powtórzył jego sukces w kategorii do 64 kg. Totalnie bez formy jest Dawid Michelus, były brązowy medalista mistrzostw świata Młodzieżowców z 2010 roku. Odpadł on w półfinale z Łukaszem Niemczykiem.

Kategorię do 69 kg zdominował Damian Kiwior z Tigera Tarnów. W finale pokonał jednogłośnie na punkty Kamila Holke  z Orkana Gorzów Wielkopolski. W wadze średniej (75 kg) mistrzem Polski został Szymon Hamerski z Zawiszy Bydgoszcz, a wicemistrzem Stanisław Gibało z Cargo Gliwice.

Dużego kalibru niespodzianka spotkała nas w kategorii półciężkiej (81 kg). W Polsce do tej pory wśrod o miano nr 1 walczył Arkadiusz Szwedowicz, z Mateuszem Trycem. W finale MMP Szwedowicz spotkał się ze swoim kolegą z klubu Skorpion Szczcin Łukaszem Staniochem i sensacyjnie przegrał. Czy oznacza to, że na naszych ringach pojawił się trzeci poważny gracz w tej wadze?

Triumf w kategorii ciężkiej przypadł Tomaszowi Bohdanowiczowi z Orkana Gorzów Wielkopolski, który wygrał na punkty z Janem Sosnowskim z Astorii Bydgoszcz.

Największa dominacja była widoczna w kategorii superciężkiej. Nasz wielki talent, Paweł Wierzbicki, który jednak w ostatnich latach mierzył się w wieloma problemami, wyraźnie odżył. Jeżeli jest w formie, nie ma na krajowym podwórku godnego rywala. Przez turniej reprezentant Boxing Sokółka przeszedł jak burza, w finale pokonując w pierwszej rundzie Kamila Mroczkowskiego.