Curling na wózkach – el. MŚ: Pierwsze mecze za nami, jutro startują Polacy

W fińskiej Lohji rozpoczęły się eliminacje do mistrzostw świata w curlingu na wózkach. Reprezentacja Polski swoje zmagania zainauguruje w sobotę.

Do turnieju zgłoszono szesnaście drużyn, które nie mają jeszcze prawa startu w mistrzostwach świata, które w marcu odbędą się w koreańskim Gangneung. Zostały one podzielone na dwie grupy po osiem zespołów. Polska drużyna w składzie Agnieszka Kachel, Bogusław Sondej, Jarosław Gosz, Maciej Karaś (skip) oraz Agata Szymborska (rezerwowa) trafiła do grupy B z Czechami, Danią, Estonią, Finlandią, Japonią, Łotwą i Chińskim Tajpej. Awans do fazy play-off wywalczą trzy drużyny z każdej grupy – zwycięzca trafi bezpośrednio do półfinału, a drużyny z miejsc drugich i trzecich zagrają między sobą o to, kto uzupełni stawkę czterech najlepszych drużyn turnieju. Zwycięzcy półfinałów awansują na mistrzostwa świata.

W piątek rozegrano tylko jedną kolejkę spotkań w grupie A. Anglicy rozgromili Izraelczyków 18:0, Szkoci pokonali Słoweńców 10:7, Turcy wygrali z Włochami 10:4, a Słowacy triumfowali 8:4 nad Szwedami.

W sobotę do rozgrywek przystąpi reprezentacja Polski. W porannej sesji Biało-Czerwoni zmierzą się z Łotyszami, a wieczorem zagrają z Czechami.