Gimnastyka sportowa – PŚ: Borkowski i Gawroński powalczą w finałach

Sebastian Gawroński w skoku oraz Łukasz Borkowski w ćwiczeniach wolnych powalczą w finałach Turnieju Mistrzów w Cottbus – pierwszych w nowym sezonie zawodów Pucharu Świata w gimnastyce sportowej.

Łukasz Borkowski podczas I Igrzysk Europejskich w Baku

Zawody w Cottbus, pomimo ogromnego prestiżu, w tym roku zgromadziły zaledwie garstkę gimnastyków i gimnastyczek. Wśród nich znalazło się jednak kilka znanych twarzy oraz męska reprezentacja Polski.

Mimo nienajmocniejszej obsady warto pochwalić naszych zawodników za awanse do finału. Ten udało się wywalczyć Sebastianowi Gawrońskiemu, który w kwalifikacjach uzyskał siódmy wynik – 13,783 pkt. Najlepszy z rezultatem 15,183 pkt. okazał się wicemistrz świata, wicemistrz Europy i brązowy medalista igrzysk w Londyniu w skoku, Ukrainiec Igor Radziwiłow.

W finale ćwiczeń wolnych zaprezentuje się natomiast Łukasz Borkowski, który w kwalifikacjach był ósmy (13,900 pkt.). Na 11. lokacie sklasyfikowany został Gawroński (11,866 pkt.), a najwyższą notę uzyskał Hiszpan Rayderley Zapata (15,400 pkt.), mistrz igrzy europejskich i brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 roku.

Dwóch naszych zawodników oglądaliśmy na koniu z łękami. Niestety uplasowali się oni na dwóch ostatnich lokatach – Piotr Wieczorek był 14. (11,400 pkt.), a Patryk Rabstajn 15. (10,266 pkt.). Ci sami zawodnicy zamknęli stawkę na poręczach, ale uplasowali się w odwrotnej kolejności – Rabstajn był 9. (12,866 pkt.), a Wieczorek 10. (12,300 pkt.). Na drążku Gawroński uzyskał dziesiąty rezultat (11,666 pkt.).