Gimnastyka sportowa – PŚ: Polacy na siódmych lokatach

Siódme miejsca zajęli polscy gimnastycy w finałach pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w gimnastyce sportowych, rozegranych w niemieckim Cottbus.

Sebastian Gawroński, rywalizujący w finale skoku za dwie ewolucje uzyskał odpowiednio 13,500 pkt i 13,300 pkt i ze średnią 13,400 pkt uplasował się na siódmej lokacie, wyprzedzając tylko Japończyka Yusuke Saito (6,500 pkt). Zmagania w tej konkurencji wygrał wicemistrz świata i brązowy medalista olimpijski z Londynu, Ukrainiec Igor Radziwiłow (15,266 pkt).

Na siódmej lokacie w finale ćwiczeń wolnych sklasyfikowany został natomiast Łukasz Borkowski. Nasz reprezentant za swoje ćwiczenie uzyskał w sumie 13,966 pkt. Najlepszy okazał się Japończyk Naoto Hayasaka.