Golf: European Tour 2017 nie dla Adriana Meronka

Na polu golfowym Campo de Golf El Saler w hiszpańskiej Walencji zakończyła się druga runda Qualifying School, która była eliminacją do cyklu European Tour w przyszłym sezonie. Po raz pierwszy w tych zawodach mieliśmy możliwość dopingować polskiego zawodnika. Niestety Adrian Meronk swoje plany o grze w European Tour musi odłożyć co najmniej o rok.

Dla Adriana Meronka kwalifikacje do przyszłorocznego European Tour był imprezą docelową w tym sezonie. Nie zmienił tego nawet fakt, że w turnieju tej rangi udało mu się zadebiutować już miesiąc temu dzięki dzikiej karcie otrzymanej od organizatorów. Polski debiutant zajął dziś ostatecznie 30. miejsce, które nie pozwoliło mu cieszyć się z awansu.

Turniej w Walencji Adrian Meronk rozpoczął bardzo nerwowo, bo pierwszego dnia na pokonanie pola potrzebował aż 74 uderzeń. Rezultat ten uplasował Polaka dopiero na 57 miejscu wśród 81. startujących zawodników. Piątek okazał się być najgorszym dniem w turnieju dla wrocławianina i w kolejnych turach było już tylko lepiej.

Dwa kolejne dni Meronk zakończył z wynikiem 70 uderzeń, co wywindowało naszego reprezentanta na 25. miejsce i rozbudziło nadzieje na końcowy sukces. Niestety dzisiejszy wynik 73 nie przyniósł Polakowi awansu w klasyfikacji i w efekcie zakończył marzenia o występach w przyszłorocznych zawodach European Tour. Końcowy wynik 1 poniżej par uplasował Meronka na 30. miejscu.

Zawody na Campo de Golf El Saler wygrał Francuz Fabien Marty z rezultatem -14. Oprócz niego kwalifikację do trzeciej i zarazem ostatniej rundy eliminacji uzyskało jeszcze 16 zawodników z 9 krajów. Runda finałowa rozegrana zostanie nieopodal Barcelony w dniach 12-17 listopada na polach PGA Catalunya.