Hokej na lodzie – EIHC: Druga porażka biało-czerwonych

Polscy hokeiści ulegli Danii 1:3 w swoim drugim meczu na turnieju EIHC w Budapeszcie i w niedzielę powalczą o 5. miejsce.

...

Duńczycy, mimo że bez wielu kluczowych zawodników z NHL, byli dziś zespołem zdecydowanie lepszym. Od pierwszych minut zaciekle atakowali bramkę Przemysława Odrobnego, czego pierwszy efekt zobaczyliśmy już w 8. minucie – Nielsen do Højbjerga i ten precyzyjnym strzałem daje prowadzenie naszym rywalom.

Nie minęły dwie minuty, a Duńczycy prowadzili już 2:0. Krążek do polskiej bramki wpakował tym razem Mathias From. Na początku drugiej odsłony na 3:0 podwyższył Thomas Spelling i mimo szybkiej odpowiedzi Krystiana Dziubińskiego, Skandynawowie spokojnie kontrolowali to spotkanie do ostatniej minuty pewnie wygrywając 3:1.

Biało-czerwoni, którzy wczoraj ulegli Węgrom 1:2 zajęli tym samym 3. miejsce w grupie A i w niedzielę powalczą o 5. miejsce w turnieju z najsłabszą drużyną grupy B (prawdopodobnie Korea Południowa).

Polska – Dania 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Kary (minuty): 8-2
Strzały: 24-33 (4:12, 11:13, 9:8)