Hokej na lodzie – EIHC: Węgrzy lepsi od Polaków

Polscy hokeiści przegrali 1:2 z Węgrami w pierwszym meczu turnieju EIHC w Budapeszcie. Bramkę dla reprezentacji Polski zdobył Krystian Dziubiński. Jutro nasi zawodnicy zmierzą się z Danią.

Mecze Polski z Węgrami są zazwyczaj bardzo wyrównane. Tak było również i dzisiaj, ale to gospodarze turnieju EIHC rozgrywanego w ten weekend okazali się dzisiaj lepsi. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Polacy dwukrotnie grali w osłabieniu, ale nasi rywale nie potrafili tego wykorzystać.

Wynik w 10. minucie drugiej tercji otworzył Brance Orban, ale nie długo musieliśmy czekać na odpowiedź naszej reprezentacji. 20 sekund później wyrównał Krystian Dziubiński. Minutę później karę 20 minut otrzymał kluczowy zawodnik naszej drużyny Krzysztof Zapała. W 5. minucie trzeciej odsłony meczu zwycięstwo gospodarzom zapewnił Istvan Sofron.

Chociaż wynik na to nie wskazuje to przewaga Madziarzy w liczbie oddanych strzałów była zdecydowana. Węgrzy uderzali na polską bramkę 37 razy, Polacy oddali zaledwie 14 strzałów. W polskiej kadrze zadebiutował naturalizowany zawodnik Alex Szczechura, który pochodzi z Kanady.

Węgry – Polska 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)