Hokej na lodzie kobiet – Kwalifikacje olimpijskie: Polki przegrały z Kazachstanem

Od porażki 1:4 z reprezentantkami Kazachstanu reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła turniej 2. rundy kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Astanie. Do kolejnej fazy turnieju awans wywalczy tylko jeden zespół.

Obydwie drużyny bardzo ambitnie rozpoczęły spotkanie. Mogliśmy obserwować wiele strzałów i wiele akcji zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Jako pierwsze do bramki rywalek w 12. minucie spotkania trafiły Polki. Uczyniła to Sylwia Łaskawska w ostatnich sekundach gry w przewadze. Jednak już minutę później Kazachstan wyrównał za sprawą Meruyert Ryspek, która jako pierwsza dopadła do krążka dogranego przed polską bramką. Po pierwszej przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą część gry rozpoczęła się od kar dla Klaudii Chrapek i Meruyert Ryspek, to właśnie trakcie gry 4 na 4 Kazaszki zmarnowały dogodną sytuację do wyjścia na prowadzenie. Przy kolejnej bramkowej okazji dla gospodyń turnieju dwukrotnie dobrze interweniowała Martyna Sass. Polska bramkarka skapitulowała przy strzale po indywidualnej akcji Zariny Tutiewej. W 34. minucie zamieszanie pod polską bramką wykorzystała Daria Mołdabaj. Kazaszki na tym nie zaprzestały i jeszcze przed końcem drugiej tercji krążek do polskiej bramki ponownie wpakowała Mołdabaj. Tercja numer 2 okazało się być nokautem. W trzeciej tercji żaden zespół nie zdobył bramki i starcie zakończyły się wynikiem 4:1 dla Kazachstanu.

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego w Astanie Brytyjki wygrały z Meksykankami. Pierwsza tercja zakończyła się zwycięstwem Meksyku 2:0, jednak Brytyjki zdołały nie tylko obronić straty, ale również wygrać 3:2. To właśnie hokeistki z Wysp Brytyjskich będą kolejnymi rywalkami Polek.

Polska – Kazachstan  1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Wielka Brytania – Meksyk 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)