Hokej na lodzie: Zwycięstwo z Włochami na zakończenie EIHC w Budapeszcie

Po bardzo dobrym spotkaniu polscy hokeiści pokonali Włochów 4:1 w meczu o 5. miejsce turnieju Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie.

Po porażkach z Węgrami i Danią podopiecznym Jacka Płachty pozostała jedynie walka o piąte miejsce z najsłabszą drużyną grupy B – Włochami. Hokeiści z Półwyspu Apenińskiego, którzy wcześniej pokonali po rzutach karnych Koreę Południową i ulegli 0:2 Austrii, stoczyli dziś z naszą reprezentacją wyrównany bój, po którym jednak musieli uznać wyższość Biało-Czerwonych.

Po pierwszej, bezbramkowej tercji, w drugiej to rywale jako pierwsi wyszli na prowadzenie – w 34. minucie rzut karny wykorzystał Rafael Andergassen. Na odpowiedź Polaków nie musieliśmy jednak długo czekać – dokładnie 56 sekund później krążek do włoskiej bramki wpakował Mateusz Rompkowski. Rezultat remisowy utrzymał się do końca drugiej odsłony.

Ostatnie dwadzieścia minut w pełni należało już jednak do Biało-Czerwonych. W 46. minucie na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Krystian Dziubiński, a cztery minuty później na 3:1 podwyższył Maciej Urbanowicz. W ostatnich minutach Włosi wprowadzili do gry szóstego zawodnika kosztem wycofania bramkarza co znakomicie wykorzystał Patryk Wajda ustalając wynik spotkania na 4:1.

Między słupkami polskiej bramki zadebiutował golkiper Orlika Opole John Murray. Amerykanin ma żonę Polkę i stara się o polskie obywatelstwo, póki co z Orzełkiem na piersi występować może jednak tylko w meczach towarzyskich.

Polska – Włochy 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Strzały: 34-35
Kary (minuty): 8-2