Hokej na trawie – LŚ: Litwinki pokonane, Polki na drugim miejscu

Zwycięstwem nad Litwinkami zakończył się udział polskich laskarek w turnieju pierwszej rundy Ligi Światowej. Biało-Czerwone zakończyły zmagania w Pradze na drugim miejscu.

Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobyła w 19. minucie Magdalena Zagajska, a już pięć minut później prowadzenie podwyższyła Amelia Katerla. W drugiej połowie meczu padł tylko jeden gol – honorowe trafienie dla Litwinek zanotowała z krótkiego rogu Kotryna Kartanovic w 59. minucie. Ostatecznie Polki wygrały zatem spotkanie 2:1. W meczu kończącym turniej w Pradze gospodynie wygrały z Ukrainkami 5:1 i dzięki temu zajęły pierwsze miejsce w tabeli. Oprócz nich awans do drugiej rundy uzyskały też Polki i Ukrainki.

Tabela:
1. Czechy 9 pkt. – awans do II rundy
2. Polska 9 pkt. – awans do II rundy
3. Ukraina 8 pkt. – awans do II rundy
4. Litwa 2 pkt.
5. Turcja 2 pkt.

Liga Światowa to szansa na uzyskanie przepustki na mistrzostwa świata w Londynie w 2018 r. – kwalifikację uzyska dziesięć najlepszych drużyn w trzeciej rundzie, pomijając mistrzów kontynentów oraz gospodarza..