Hokej na trawie – LŚ: Niewielka, ale jednak porażka Polek

Polskie laskarki nie wykorzystały pierwszej szansy na uzyskanie awansu do II rundy Ligi Światowej. W swoim drugim meczu turnieju I rundy w Pradze Biało-Czerwone odniosły porażkę.

W pierwszym czwartkowym meczu Litwinki zremisowały 1:1 z Turczynkami, a w serii karnych zagrywek pokonały je 3:2. W związku z tym pojedynek dwóch drużyn, które do tej pory odniosły dwie porażki w podstawowym czasie gry, zakończył się podziałem punktów. Taki rezultat skutkował tym, że pauzujące dziś Czeszki cieszyć się mogły z awansu do II rundy, a Ukrainki i Polki grały o dołączenie do nich, pod warunkiem zwycięstwa już po 70 minutach gry. Na tablicy wyników niemal do końca utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w 64. minucie gola na wagę zwycięstwa naszych rywalek zdobyła Wiktorija Stetsenko i tym samym to Ukrainki są już pewne gry w dalszej fazie rozgrywek.

Tabela:
1. Czechy 6 pkt.
2. Ukraina 6 pkt.
3. Polska 3 pkt.
4. Litwa 2 pkt.
5. Turcja 1 pkt

Na piątek przewidziany jest dzień przerwy, natomiast w sobotę podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego zmierzą się z Czeszkami. Awans do drugiej rundy rozgrywek uzyskają trzy najlepsze drużyny turnieju. Liga Światowa to szansa na uzyskanie przepustki na mistrzostwa świata w Londynie w 2018 r. – kwalifikację uzyska dziesięć najlepszych drużyn w trzeciej rundzie, pomijając mistrzów kontynentów oraz gospodarza.