Hokej na trawie – LŚ: Polki w drugiej rundzie!

Polskie laskarki wygrały w meczu turnieju I rundy Ligi Światowej w Pradze z Czeszkami 3:2. Triumf ten dał podopiecznym Krzysztofa Rachwalskiego gwarancję awansu do dalszej fazy rozgrywek.

Wynik meczu otworzyła w 19. minucie Oriana Walasek, a już cztery minuty później prowadzenie Biało-Czerwonych podwyższyła Amelia Katerla. W 31. minucie drugi raz na listę strzelców wpisała się Walasek i do przerwy Polki prowadziły 3:0. Po zmianie stron boiska gospodynie zabrały się za odrabianie strat – w 42. minucie krótki róg wykorzystała Adela Bizova, a siedem minut później kontaktową bramkę zdobyła Veronika Decsyova. Więcej bramek, na szczęście dla naszego zespołu, nie padło i Polki cieszyć się mogły ze zwycięstwa 3:2 i awansu do II rundy Ligi Światowej. W drugim rozegranym dzisiaj spotkaniu Turczynki zremisowały z Ukrainkami 2:2 w podstawowym czasie gry, a w karnych zagrywkach nasze wschodnie sąsiadki zwyciężyły 3:1.

Tabela:
1. Ukraina 8 pkt.
2. Czechy 6 pkt.
3. Polska 6 pkt.
4. Litwa 2 pkt.
5. Turcja 2 pkt

W niedzielę na zakończenie turnieju Polki zmierzą się z Litwinkami. Liga Światowa to szansa na uzyskanie przepustki na mistrzostwa świata w Londynie w 2018 r. – kwalifikację uzyska dziesięć najlepszych drużyn w trzeciej rundzie, pomijając mistrzów kontynentów oraz gospodarza..