Hokej na trawie – LŚ: Polskie zwycięstwo z hat-trickiem

Polskie laskarki zainaugurowały rywalizację w bieżącej edycji rozgrywek Ligi Światowej. Turniej pierwszej rundy w Pradze podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego rozpoczęły od zwycięstwa.

W pierwszej połowie meczu padła tylko jedna bramka – w 25. minucie krótki róg wykorzystała Marlena Rybacha. Kapitan naszego zespołu wpisała się po raz drugi na listę strzelców w 37. minucie, ponownie dzięki strzałowi ze stałego fragmentu gry. Prowadzenie Polek na 3:0 podwyższyła w 47. minucie Bianca Strubbe, a w 70. minucie po raz trzeci krótki róg na gola zamieniła Rybacha, która skompletowała tym samym hat-tricka. Dla Turczynek była to już druga porażka na turnieju w Pradze – wczoraj, gdy podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego pauzowały, przegrały one z Czeszkami 1:6. Obydwa swoje mecze przegrały też Litwinki – 1:2 z Ukrainkami i 1:5 z Czeszkami.

Tabela:
1. Czechy 6 pkt.
2. Polska 3 pkt.
3. Ukraina 3 pkt.
4. Litwa 0 pkt.
5. Turcja 0 pkt.

W czwartek Polki zmierzą się z Ukrainkami, a Litwinki z Turczynkami. Awans do drugiej rundy rozgrywek uzyskają trzy najlepsze drużyny turnieju. Liga Światowa to szansa na uzyskanie przepustki na mistrzostwa świata w Londynie w 2018 r. – kwalifikację uzyska dziesięć najlepszych drużyn w trzeciej rundzie, pomijając mistrzów kontynentów oraz gospodarza.