Hokej na trawie – MMŚ: Druga kolejka fazy grupowej dokończona

W sobotę w Santiago de Chile dokończono drugą kolejkę fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw świata w hokeju na trawie kobiet. Do Holenderek, które awans do ćwierćfinałów zapewniły sobie już dzień wcześniej, dołączyły Argentynki.

Grupa B

Las Leonas zmierzyły się trzeciego dnia turnieju z Niemkami. W 17. minucie wynik meczu otworzyła Julieta Jankunas, a w 24. minucie prowadzenie podwyższyła Maria Granatto. Ta sama zawodniczka wykorzystała krótki róg rozegrany już po syrenie kończącej pierwszą połowę meczu. Ze stałych fragmentów gry padły też pozostałe dwa gole tego spotkania – jeden autorstwa Luciny von der Heyde, a drugi, będący zarazem honorowym trafieniem dla zespołu naszych zachodnich sąsiadek, Viktorii Huse. W meczu Japonek z Francuzkami padł natomiast bezbramkowy remis.

Tabela:
1. Argentyna 6 pkt.
2. Niemcy 3 pkt.
3. Japonia 1 pkt
4. Francja 1 pkt

Grupa C

Punktami podzieliły się drużyny anglojęzyczne – Angielki i Australijki zdobyły w sobotnim meczu po jednym golu z krótkiego rogu. Dla zespołu z Europy w czwartej minucie trafiła Erica Sanders, a dla Hockeyroos bramkę strzeliła Renee Taylor.

Skromne zwycięstwo odniosły gospodynie, które pokonały reprezentację RPA 2:1. Dla Chilijek gole strzeliły po krótkich rogach Fernanda Villagran Verdaguer i Sofia Machado Paonessa, a dla Afrykanek z gry trafiła Gretchin Davids.