Hokej na trawie – MMŚ: Faworytki w półfinałach

Po dniu przerwy wznowiono rozgrywane w Santiago de Chile młodzieżowe mistrzostwa świata w hokeju na trawie kobiet. Główne kandydatki do walki o medale nie rozczarowały i przeszły fazę ćwierćfinałów.

W pierwszym środowym meczu Holenderki pewnie pokonały Niemki 5:0. Dwa gole, w tym jeden z rzutu karnego, strzeliła liderka klasyfikacji strzelców Frederique Matla, po jednym trafieniu natomiast zanotowały Marie Burg, Pleun van der Plas i Yentl Leemans.

Jako kolejne na boisko wybiegły Hiszpanki i Angielki. Wynik meczu otworzyła w 15. minucie Begoña Garcia, dziewięć minut później stan meczu wyrównała strzałem z krótkiego rogu Erica Sanders, ale jeszcze przed przerwą prowadzenie zespołu z Półwyspu Iberyjskiego w ten sam sposób przywróciła Belen Iglesias. W 46. minucie gola na 3:1 strzeliła Florencia Amundson, minutę później drugi raz na listę strzelców wpisała się Iglesias, a w 53. minucie piątą bramkę dla Hiszpanek zdobyła Mariona Serrahima. Angielki nie zdołały już wyrównać stanu meczu, chociaż dwa gole zdobyła Megan Crowson – w 58. minucie z rzutu karnego, a w 63. z krótkiego rogu.

Znacznie mniej bramek padło w meczu Argentynek z Amerykankami – Las Leonas wygrały ten mecz 2:0. W 32. minucie bramkarkę rywalek pokonała strzałem z krótkiego rogu Bianca Donati, a w 49. minucie piłkę do bramki skierowała Lucina von der Heyde.

Na koniec dnia rozegrano mecz Australijek z Belgijkami. W trzeciej minucie prowadzenie zespołowi z Europy dała Lien Hillewart, ale dwie minuty później po bramce Grace Stewart na tablicy wyników widniał już remis. W 29. minucie Madison Fitzpatrick wyprowadziła Hockeyroos na prowadzenie, jednak minutę później stan meczu wyrównała Joanne Peeters. W drugiej połowie do bramki trafiały już tylko Australijki – dwukrotnie Ambrosia Malone i po razie Grace Stewart, Savannah Fitzpatrick i Michaela Spano.