Hokej na trawie – MMŚ: Faza grupowa bez większych niespodzianek

Zakończyła się faza grupowa młodzieżowych mistrzostw świata w hokeju na trawie kobiet. Stawkę ćwierćfinalistek po ostatniej kolejce uzupełniły Niemki, Angielki i Australijki.

Grupa B

Mecz Japonek z Niemkami rozstrzygnął o awansie do ćwierćfinału, który zapewniło zwycięstwo naszych zachodnich sąsiadek 2:0. Bramki zdobyły Viktoria Huse (z krótkiego rogu w 26. minucie) i Teresa Martin Pelegrina.

W drugim meczu spotkały się Argentynki i Francuzki. Faworytki, mające już pewny awans do ćwierćfinału Las Leonas, wygrały wysoko, 8:0, po bramkach Juliety Jankunas (trzech), Marii Granatto (dwóch), Eugenii Trinchinetti, Lucii Sanguinetti i Sofii Toccalino.

Tabela:
1. Argentyna 9 pkt. – awans do ćwierćfinału
2. Niemcy 6 pkt. – awans do ćwierćfinału
3. Japonia 1 pkt
4. Francja 1 pkt

Grupa C

Ostatnią kolejkę w grupie C rozpoczął pojedynek reprezentacji RPA i Anglii. Wynik meczu otworzyła w szóstej minucie Holly Hunt, a w 28. minucie strzałem z krótkiego rogu prowadzenie Wyspiarek podwyższyła jej imienniczka, Holly Munro. Kontaktowe trafienie dla Afrykanek zanotowała jeszcze przed końcem pierwszej połowy Natalie Esteves, także po krótkim rogu. W 41. minucie rzut karny na trzecią bramkę dla Angielek zamieniła Megan Crowson, jednak golami Donny Small w 52. i 60. minucie reprezentacja RPA doprowadziła do remisu. Wystarczył on jednak Angielkom do uzyskania awansu do ćwierćfinału.

Podobnie jak Brytyjkom, także Australijkom do uzyskania miejsca w najlepszej ósemce turnieju wystarczył remis z Chilijkami, gospodynie zaś musiały pokonać Hockeyroos. Wynik meczu w szóstej minucie otworzyła golem z krótkiego rogu Renee Taylor, ale w 22. minucie stały fragment gry na bramkę wyrównującą zamieniła Denise Krimerman. Mecz rozstrzygnął się w 55. minucie, kiedy to gola na wagę zwycięstwa Australijek strzeliła Mariah Williams.