Hokej na trawie – MMŚ: Pierwsza drużyna pewna wyjścia z grupy

Już drugiego dnia młodzieżowych mistrzostw świata w hokeju na trawie kobiet pierwsza drużyna zapewniła sobie grę w ćwierćfinale. Jest to reprezentacja Holandii, która wygrała swój drugi mecz.

Grupa A

W drugiej kolejce spotkań o pierwsze punkty walczyły Koreanki i Zimbabwejki. W pierwszej połowie wszystkie gole padły po krótkich rogach – w piątej minucie piłkę do bramki skierowała Soyun Moon, w dziesiątej Seoyeong Kim, a w dwudziestej Minji Kim, która w ten sam sposób strzeliła bramkę na 4:0, w 66. minucie. W 68. minucie drugi raz na listę strzelców wpisała się Moon, a w ostatniej minucie gry wynik meczu ustaliła Hyejin Cho.

W meczu Holenderek z Amerykankami pierwszego gola już w trzeciej minucie strzeliła z krótkiego rogu Catherine Caro, jednak od tamtej pory do bramki trafiały już tylko Pomarańczowe – w 17. minucie Imme van der Hoek, w 32. i 59. Ilse Kappelle, w 34. Yenti Leemans i w 54. Pien Sanders. Holenderki tym samym zapewniły sobie wyjście z grupy i awans do ćwierćfinału.

Tabela:
1. Holandia 6 pkt.
2. USA 3 pkt.
3. Korea Południowa 3 pkt.
4. Zimbabwe 0 pkt.

Grupa B

Na rozpoczęcie zmagań w grupie B Niemki zmierzyły się z Francuzkami i rozgromiły je 10:1. Gole dla naszych zachodnich sąsiadek strzeliły Kira Horn, Hanna Granitzki, Hannah Gablac (po dwa), Annelotte Ziehm, Maxi Marquardt, Alisa Vivot i Maike Schaunig, natomiast honorowe trafienie dla Trójkolorowych zanotowała Marine Delannoy.

Aż tak obfite w bramki nie było spotkanie Argentynek z Japonkami. Wynik meczu otworzyła w 22. minucie Lucina von der Heyde. Prowadzenie Las Leonas podwyższyła w 41. minucie Maria Ortiz, jednak w 52. minucie po krótkim rogu kontaktową bramkę zdobyła Motomi Kawamura. Pięć minut później stały fragment gry wykorzystała natomiast Agustina Gorzelany, ustalając wynik meczu na 3:1.

Tabela:
1. Niemcy 3 pkt.
2. Argentyna 3 pkt.
3. Japonia 0 pkt.
4. Francja 0 pkt.

Grupa D

Drugą serię spotkań w grupie D rozpoczął pojedynek dwóch drużyn europejskich – Belgii i Hiszpanii. Po dwóch golach Mariony Serrahimy oraz bramkach Belen Iglesias i Marty Segu zespół z Półwyspu Iberyjskiego triumfował 4:0.

Remisem zakończył się mecz Chinek z Nowozelandkami. W 25. minucie bramkę zdobyła Jinrong Zhang, a w 36. trafienie zaliczyła Mengling Zhong. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu z kraju ptaka kiwi, a konkretnie do Megan Hull, która wykorzystała krótkie rogi w 58. i 62. minucie, doprowadzając do wyrównania stanu meczu.