Hokej na trawie – MMŚ: Trzy grupy rozpoczęły już turniej

W czwartek w stolicy Chile, Santiago, rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa świata w hokeju na trawie kobiet. Pierwszego dnia rozegrano pierwszą kolejkę spotkań w grupach A, C i D.

Grupa A

Zmagania w grupie A rozpoczął mecz Amerykanek z Zimbabwejkami. Spotkanie to było jednostronne – na dziesięć goli reprezentacji USA zespół z Afryki nie odpowiedział ani jednym. Autorkami bramek zostały Ashley Hoffman, Erin Matson, Nicole Woods (po dwie), Amanda Magadan, Gabrielle Major, Margaux Paolino i Linnea Gonzales.

W drugim spotkaniu Holenderki zmierzyły się z Koreankami. Pomarańczowe także strzeliły dziesięć bramek – hat-tricki zanotowały Frederique Matla i Pleun van der Plas, a po jednym golu zdobyły Marie Burg, Michelle Fillet, Fabienne Roosen i Pien Sanders. W międzyczasie dwukrotnie do bramki trafiły Koreanki – w pierwszej połowie Seoyeong Kim, a w drugiej Soyun Moon.

Tabela:
1. USA 3 pkt.
2. Holandia 3 pkt.
3. Korea Południowa 0 pkt.
4. Zimbabwe 0 pkt.

Grupa C

Na inaugurację zmagań grupy C Australijki zmierzyły się z reprezentacją RPA. Był to kolejny tego dnia jednostronny pojedynek, zakończony zwycięstwem Hockeyroos 7:0. Dwie bramki zdobyła Sophie Taylor, a po jednym trafieniu zanotowały Kate Hanna, Savannah Fitzpatrick, Michaela Spano, Grace Stewart i Greta Hayes.

W meczu Angielek z Chilijkami padł tylko jeden gol – w 18. minucie zwycięstwo Wyspiarkom swoim strzałem z krótkiego rogu dała Esme Burge.

Tabela:
1. Australia 3 pkt.
2. Anglia 3 pkt.
3. Chile 0 pkt.
4. RPA 0 pkt.

Grupa D

Jedynym czwartkowym meczem, który zakończył się remisem, był pojedynek Chinek z Hiszpankami. Strzelanie w tym meczu zaczęła w siódmej minucie Florencia Amundson, jednak w pierwszej połowie trzykrotnie do bramki trafiały Chinki – w 13. minucie Jinrong Zhang, a w 19. i 32. po krótkich rogach kapitan Azjatek, Zixia Ou. W 56. i 57. minucie meczu gole strzeliła Anna Gil, wyrównując stan meczu na 3:3. Dopiero w 69. minucie na prowadzenie Chinki wyprowadziła Qiu Guo, jednak w ostatniej akcji meczu, krótkim rogu rozegranym już po końcowej syrenie, Belen Iglesias uratowała remis Hiszpankom.

Mecz Nowozelandek z Belgijkami nie był tak obfity w bramki i emocje – wszystkie trzy gole tego spotkania padły w pierwszej połowie. W siódmej minucie Stephanie Dickins wykorzystała krótki róg dając prowadzenie ekipie z kraju ptaka kiwi, jednak po golach Lien Hillewart w 26. i 29. minucie Nowozelandki musiały uznać wyższość zespołu z Europy.