Hokej na trawie – MMŚ: Zmagania dwóch grup rozstrzygnięte

Dobiega końca faza grupowa młodzieżowych mistrzostw świata w hokeju na trawie kobiet. Trzecią, ostatnią kolejkę spotkań rozegrano w grupach A i D.

Grupa A

Holenderkom, które awans miały już pewny, do zagrania pozostał mecz z outsiderkami całego turnieju, Zimbabwejkami. Pomarańczowe bezproblemowo pokonały je 13:0, dzięki bramkom Frederique Matli (pięć), Kyri Fortuin (dwie), Charlotte Adegeest, Pleun van der Plas, Fabienne Roosen, Imme van der Hoek, Maxime Kerstholt oraz Maartje Krekelaar.

Drugie spotkanie, w którym naprzeciw siebie stanęły Amerykanki i Koreanki, było bezpośrednią walką o awans do ćwierćfinału. Już w drugiej minucie prowadzenie Azjatkom dała Seoyeong Kim. W 18. minucie stan meczu wyrównała Margaux Paolino, a w 33. minucie gola na 2:1 strzeliła Erin Matson. W 58. minucie Lauren Moyer wykorzystała krótki róg, na co Hyejin Cho odpowiedziała dopiero w 68. minucie golem kontaktowym i jednocześnie ostatnim w tym meczu.

Tabela:
1. Holandia 9 pkt. – awans do ćwierćfinału
2. USA 6 pkt. – awans do ćwierćfinału
3. Korea Południowa 3 pkt.
4. Zimbabwe 0 pkt.

Grupa D

Tradycją tego turnieju stały się mecze Chinek, w których wypuszczają one zwycięstwo w ostatnich minutach. Po golach z krótkich rogów Qiu Guo i Mengling Zhong w trzeciej i 42. minucie prowadziły one z Belgijkami 2:0, jednak w 68. minucie kontaktową bramkę strzeliła Marie Ronquetti, a w rozegranym już po końcowej syrenie krótkim rogu remis uratowała Stephanie Vanden Borre. Podział punktów oznaczał dla Chinek pożegnanie się z marzeniami o awansie do ćwierćfinału.

W ostatnim niedzielnym meczu Nowozelandki zmierzyły się z Hiszpankami. Zespół z Europy pewnie pokonał rywalki 4:0 – w piątej i 35. minucie do bramki trafiała Lucia Jimenez, w 45. minucie krótki róg wykorzystała Lara Pampin, a w 48. minucie Marta Segu ustaliła wynik meczu, przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny zarówno w meczu, jak i w tabeli grupowej.