Judo – European Open: Dziewięć medali Polaków

Polscy judocy zdobyli najwięcej, bo aż dziewięć medali na turnieju European Open w Tallinie. Najlepiej wypadli Patryk Wawrzyczek i Ewa Konieczny, którzy stanęli na drugim stopniu podium.

Turniej w stolicy Estonii miał rangę Continental Open (czyli niższą niż Masters, Grand Slam i Grand Prix), toteż zabrakło w nim zawodników z czołówki światowej.

Biało-czerwoni, którzy w Estonii wystawili najliczniejszą kadrę (29 osób), zdobyli też najwięcej medali. Niestety żaden z dziewięciorga medalistów nie stanął na najwyższym stopniu podium. Srebro przypadło Patrykowi Wawrzyczkowi (258 WRL), który w finale kategorii do 66 kg uległ debiutującemu w kategorii seniorskiej Danielowi Cargninowi z Brazylii, a także Ewie Konieczny (85 WRL), która w finałowym starciu w kategorii do 48 kg uległa wyżej rozstawionej reprezentantce Izraela Noi Minsker (34 WRL).

Brązowe medale wywalczyli z kolei Michał Bartusik (-66 kg), Kamil Grabowski (+100 kg), Anna Borowska (-57 kg), Karolina Tałach (-63 kg), Sandra Lickun (-70 kg), Beata Pacut (-78 kg), a także Damian Szwarnowiecki, który debiutował w kategorii do 81 kg.

Klasyfikację medalową wygrali Brazylijczycy (2-2-3), przed Niemcami (2-2-1) i Białorusią (1-2-3). Polska z dziewięcioma krążkami, ale ani jednym złotym, zajęła 13. miejsce.