Judo – MP: Piotr Kuczera po raz trzeci z rzędu mistrzem Polski!

60. MP w Katowicach dobiegły końca. W niedzielę zawodnicy i zawodniczki toczyli  pojedynki w najcięższych kategoriach wagowych.

Kobiety rywalizowały w wagach -70 kg, -78 kg oraz +78 kg. W tej drugiej doszło do małej niespodzianki, gdyż mistrzynią Polski została zaledwie 20-letnia Paula Kułaga, która w pokonanym boju zostawiła m.in. bardziej doświadczoną Beatę Pacut. Rywalizacja toczyła się systemem ,,każda z każdą”, ponieważ do walk przystąpiło zaledwie 5 zawodniczek. Na starcie zabrakło kontuzjowanej Darii Pogorzelec. Oprócz Kułagi, złote medale wywalczyły także Urszula Hofman (-70 kg) oraz Anna Załęczna (-78 kg). Niestety na tatami nie pojawiły się Katarzyna Kłys (-70 kg) i Katarzyna Furmanek (+78 kg).

Walki mężczyzn przyniosły kibicom więcej emocji. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wagowych: -81 kg, -90 kg, -100 kg, +100 kg. Szczególnie wyrównana była kategoria do 90 kg, w której w finale  Piotr Kuczera pokonał Patryka Ciechomskiego. Warta odnotowania jest także wygrana Jakuba Kubieńca w wadze do 81 kg, który obronił tytuł. Zwycięstwa w MP odnieśli także Mariusz Krueger (-100 kg) oraz Tomasz Domański (+100 kg).

Rozstrzygnięto również klasyfikację drużynową. Najwięcej medali wśród mężczyzn zdobyli AZS AWF Katowice, którzy łącznie uzyskali 6 krążków: po 3 złote i srebrne.  U kobiet po dwa medale z najcenniejszego kruszcu sięgnęły zawodniczki Polonii Rybnik. Jeśli chodzi o klasyfikację punktową to w niej zwyciężyli AZS AWF Katowice i KS AZS AWFiS Gdańsk.