Kajakarstwo: Dwa polskie medale na torze Lagoa! Mamy mistrza paraolimpijskiego!

Biało-czerwona flaga dwa razy powędrowała na maszt przy torze Lagoa! To wszystko za sprawą Jakuba Tokarza i Kamili Kubas!

Kajakowe sprinty debiutują na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janerio. Można śmiało powiedzieć, że dobrze, że do rodziny paraolimpijskiej włączono kajakarstwo. Polska cieszy się z dwóch medali. Brązowego Kamili Kubas i Złotego Jakuba Tokarza. Oboje pokonali dystans 200 metrów w KL.1 (osoby poruszające się na wózkach, paraplegicy).

Dzień na torze otworzyły panie w jedynce kajakowej. W czasie 58.760 wygrała Jeanette Chippington. Tuż za nią przypłynęła Niemka Edina Muller. Natomiast półtorej sekundy za nimi z wynikiem 1:00.232 Kamila Kubas! Tym samym zdobyła dla Polski ósmy brązowy krążek!

Cudownie spisał się Jakub Tokarz, który został pierwszym mistrzem paraolimpijskim na 200 metrów wśród panów. Tym samym po raz szósty usłyszymy Mazurka Dąbrowskiego! Polak wygrał finałowy bieg z czasem 51.084, o dokładnie 45 tysięczne sekundy! Tuż za nim uplasował się Robert Suba z Węgier. Brąz przypadł w udziale Ianowi Marsdenowi. Cała trójka na podium zmieściła się w 150 tysięcznych sekundy.