Kajakarstwo górskie – PŚ: Udane zakończenie sezonu polskich dwójek, znakomici Francuzi

Dwie polskie kanadyjkowe dwójki (C2) znalazły się w pierwszej dziesiątce finałowych zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie górskim, które odbyły się w słoweńskim Tacen. Na 6. pozycji uplasowali się bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, a 7. zajęli Piotr Szczepański i Marcin Pochwała.

Finałowe zawody w Tacen wygrali kuzyni Ladislav i Peter Skantar z czasem 80.45. Mistrzowie olimpijscy z Rio fantastycznie zakończyli sezon 2016. Przypomnijmy, że Słowacy triumfowali również tydzień temu w Pradze. Kolejne dwa miejsca wywalczyły pary francuskie. Drugą lokatę zajęli Nicolas Scianimanico i Hugo Cailhol (82.26), a trzecią Pierre Picco i Hugo Biso (82.43). W finale wystartowały dwie polskie dwójki. Na 6. miejscu start zakończyli bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (83.81), natomiast „oczko” niżej uplasowali się Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (83.91). Na etapie półfinału odpadli Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (15. pozycja).

Klasyfikację generalną PŚ zdominowały pary francuskie. Trójkolorowi zajęli trzy pierwsze miejsca na podium. Zwyciężyli Pierre Picco/Hugo Biso (253 pkt.), przed Nicolas Scianimanico/Hugo Cailhol (239) i Pierre-Antoine Tillard/Edern Le Ruyet (236). W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano dwie polskie pary. Ósmą lokatę zajęli Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (161), a 9. – Filip i Andrzej Brzezińscy (148).

10. Lukas Werro/Simon Werro (Szwajcaria) 86.80
15. Michał Wiercioch/ Grzegorz Majerczak (Polska)

W rywalizacji kajakarek (K1) wygrała Australijka Jessica Fox. Wicemistrzyni olimpijska z Londynu uzyskała rezultat 77.55 i różnicą 2.28 sekundy pokonała drugą Austriaczkę Corinnę Kuhnle. Trzecią lokatę wywalczyła Brytyjka Fiona Pennie (+2.39), natomiast tuż za podium uplasowała się zwyciężczyni klasyfikacji generalnej PŚ – Niemka Ricarda Funk (+3.20). Blisko awansu do finału była Klaudia Zwolińska. Zawodniczka Startu Nowy Sącz w półfinale zajęła pechową, 11. pozycję. Na 17. lokacie start zakończyła Sara Ćwik. W eliminacjach odpadła natomiast Joanna Mędoń (31).