Kajakarstwo górskie – PŚ: Udany występ naszego wicemistrza świata

Mateusz Polaczyk zajął 7. lokatę w finale czwartych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w Pradze. Znakomicie spisali się gospodarze, którzy zgarnęli całe podium. Zwyciężył mistrz świata z Londynu, Jiri Prskavec.

Reprezentanci gospodarzy zaprezentowali się podczas zmagań w Pradze rewelacyjnie. W zawodach zwyciężył trzeci zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio, Jiri Prskavec (91.60), natomiast drugą i trzecią lokatę wywalczyli jego koledzy z reprezentacji – odpowiednio Ondrej Tunka (91.61) i Vavrinec Hradilek (91.77). Bardzo dobrze spisał się czwarty z Czechów – Vit Prindis. Zwycięzca drugiego Pucharu Świata w Seu stracił do Prskavca 0.69 sekundy. Ciekawi byliśmy powrotu na kajakarskie trasy slalomowe naszego wicemistrza świata – Mateusza Polaczyka. Zawodnika Startu Nowy Sącz zabrakło podczas olimpijskich zmagań w Rio. Dziś uzyskał najlepszy wynik spośród Polaków. Jako jedyny awansował do ścisłego finału w którym zajął 7. lokatę (93.74). W półfinale odpadli Dariusz Popiela (15) oraz olimpijczyk z Rio de Janeiro, Maciej Okręglak (21). Na etapie eliminacji z dalszą rywalizacją pożegnał się Wiktor Sandera (55).

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Vit Prindis (164), przed Ondrejem Tunką (153). Ciągle na trzecim miejscu utrzymuje się Dariusz Popiela (143), który znakomicie rozpoczął tegoroczne zmagania od trzeciej lokaty w Ivrea.

55. Wiktor Sandera (Polska)

W rywalizacji kanadyjkarzy (C1) zwyciężył wicemistrz olimpijski, Matej Benus. Słowak pokonał slalomową trasę bezbłędnie z czasem 98.91 i pokonał drugiego Brytyjczyka Ryana Westley’a różnicą 0.25 sekundy. Trzecią lokatę wywalczył Słoweniec Benjamin Savsek (100.74). Najlepszy z Polaków, Grzegorz Hedwig zajął w półfinale 19. lokatę i niestety nie zdołał awansować do finału. W eliminacjach odpadli Kacper Sztuba (32) i Przemysław Plewa (42).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Słowak Alexander Slafkovsky (180), przed Francuzem Nicolasem Peschier (161) i Słoweńcem Anze Bercic (155). Najwyżej sklasyfikowany Polak, Grzegorz Hedwig plasuje się na 31. miejscu (49).