Kolarstwo – MŚ: Niemcy zdominowali czasówkę młodzieżowców

Kolarze niemieccy zdominowali rywalizację młodzieżowców (U23) w jeździe indywidualnej na czas na rozgrywanych w Katarze mistrzostwach świata. Złoty medal wywalczył Marco Mathis. Polacy zajęli odległe miejsca.

W czołowej czwórce czasówki U23 w Dausze było trzech Niemców, jedynym, który zdołał wcisnąć się na podium, na jego najniższy stopień był Australijczyk Miles Scotson. Najszybszy okazał się Marco Mathis (Red-Net Rose Team), który trasę blisko 29 kilometrów pokonał w czasie 34:08, 18 sekund dłużej znajdował się na trasie jego rodak Maxiimilian Schachmann. Scotson uzyskał czas 34:55, a tuż za podium uplasował się kolejny Niemiec – Lennard Kamna.

Trudy rozgrywanego w wysokiej temperaturze wyścigu słabo znieśli Polacy. Szymon Rekita uzyskał 32. wynik, tracąc do zwycięzcy blisko 3 minuty. Ponad 20 sekund gorszy czas wykręcił Przemysłąw Kasperkiewicz, zajmując ostatecznie 35. miejsce.

1. Marco Mathis (Niemcy) 34:08
2. Maximilian Schachmann (Niemcy) + 0:18
3. Miles Scotson (Australia) +0:37
4. Lennard Kamna (Niemcy) + 0:42
5. Kasper Asgreen (Dania) +0:50
6, Neilson Powlees (USA) +0:54
32. Szymon Rekita + 2:53
35. Przemysław Kaspeerkiewicz +3:17