Kolarstwo szosowe – ME: Przemysław Kasperkiewicz 9. ze startu wspólnego U23

Przemysław Kasperkiewicz zajął 9. miejsce na kolarskich mistrzostwach Europy w wyścigu do lat 23 ze startu wspólnego. Złoty medal zdobył Białorusin Aleksandr Riabuszenko.

Kolarze mieli do pokonania 150,7 kilometrów wokół Plumenec (11 rund). Meta usytyowana była po podjeździe na Cote de Cadoudal (1,8 km, 7,8%). Aktywni w pierwszej fazie wyścigu byli Polacy. Mateusz Grabis i Tomasz Brożyna brali udział w ucieczkach, jednak nie przyniosły one powodzenia.

Na ósmym okrążeniu na atak zdecydowali się  Francuz David Gaudu, Rosjanin Artem Nych i Włoch Vincenzo Albanese. Trójka zgodnie ze sobą pracowała jednak peleton nie pozwalał aby przewaga wyniosła ponad minutę. Na ostatnim okrażeniu różnica zaczęła spadać, Na finałowym podjeździe trójka miała tylko 10 sekund przewagi i to było za mało aby myśleć o medalach. Na mecie najszybszy okazał się Białorusin Aleksandr Riabuszenko, który wyprzedził Belga Bjorga Lambrechta. O zwycięstwie decydował fotofinisz. 3. miejsce zajął Włocha Andrea Vendramea. Najlepszy z Polaków okazał się Przemysław Kasperkiewicz, który był 9.