Kolarstwo torowe – ME: Brązowy medal Katarzyny Pawłowskiej

Rok temu było złoto, w tym roku mistrzyni świata w wyścigu punktowym Katarzyna Pawłowska została trzecią zawodniczką Europy w swojej koronnej dyscyplinie. Złoty krążek zdobyła Holenderka Kirsten Wild.

Wyścig punktowy odbył się na dystansie 100 okrążeń toru, czyli 25 kilometrów. Co 10 okrążeń umiejscowione były lotne finisze. Na pierwszym z nich Katarzyna Pawłowska minimalnie przegrała z  Julien D’Hoore. Polska zdobyła 3 punkty, Belgijka o 2 punkty więcej. Na drugim sprincie najlepszy była Elinor Barker z Wielkiej Brytanii. Pawłowska nie wywalczyła tam żadnych punktów. Po przejechaniu kolejnych 10 kółek nasza mistrzyni globu mogła dopisać sobie kolejne 3 oczka, gdyż finiszowała tylko za Holenderką Kirsten Wild. Na następnym finiszu Polka zajęła 4. lokatę i do swojego konta mogła dopisać jeden punkt.

Na 50 okrążeń do mety ponownie najlepsza była Wild, a tuż za nią była Pawłowska. Po połowie rywalizacji Polka traciła do rywalki z Niderlandów 3 punkty. Na kolejnym sprincie punktami podzieliły się zawodniczki, które próbowały uciekać od faworytek. Najlepsza była Francuzka Elise Delzenne. Na 30 okrążeń przed końcem po raz kolejny sprytem wykazała się Kirsten Wild. która powiększała swoją przewagę nad mistrzynią świata do 8 punktów. Na kolejnej lotnej premii uaktywniła się Elinor Barker, Brytyjka wywalczyła 5 punktów, ale jej atak został udaremniony przez peleton. Często na czele peletonu mogliśmy oglądać tęczową koszulkę mistrzyni świata Katarzyny Pawłowskiej. Ostatni nie licząc mety sprint padł łupem Niemki Charlotte Becker.

Na ostatnim okrążeniu zaatakowała Jolien D’Hoore i jako pierwsza dojechała do mety. Pojedynek sprinterski o drugie miejsce minimalnie z reprezentantką Polski wygrała Kirsten Wild. Okazało się to dla Holenderki decydujące, gdyż o jeden punkt wyprzedziła D’Hoore. Z dużą stratą do dwóch najlepszych zawodniczek trzecie miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska. Chociaż nie obroniła trofeum sprzed roku to do swojej i tak bogatej kolekcji dodała kolejny medal. Tylko punkt za Polką sklasyfikowana została Niemka Becker.