Kolarstwo torowe – ME: Justyna Kaczkowska po raz drugi srebrna!

Mamy trzecie srebro Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Zdobyła je w wyścigu na dochodzenie na 3000 metrów Justyna Kaczkowska. W kwalifikacjach Polka osiągnęła drugi czas i w finale zmierzyła się z Katie Archibald. Utytułowana Brytyjka zdecydowanie wygrała ten pojedynek.

Również w eliminacjach Justyna Kaczkowska zajęła drugą lokatę. Wówczas 3 kilometry Polka pokonała w czasie 3:31.736. Eliminacje wygrała Katie Archibald, który została finałową rywalką naszej zawodniczki. Kaczkowska dzień wcześniej również w wyścigu na dochodzenie, tylko że w drużynie, wywalczyła srebrny medal.

Już na samym początku rywalizacji Archibald uzyskała ponad sekundę przewagi nad naszą zawodniczką. Później Polka odrobiła część różnicy i po przejechaniu 500 metrów traci do Brytyjki około 6 dziesiątych części sekundy. W kolejnej fazie wyścigu Katie Archibald przyśpieszyła jedak na dobre. Po chwili z sekundy straty zrobiły się aż 3 sekundy. Wiadomo było, że Justyna Kaczkowska musi zadowolić się srebrnym medalem, co i tak jest dla niej dużym osiągnięciem. Archibald w finale osiągnęła wynik 3:29.878, a Kaczkowska 3:33.188. Polska zawodniczka tym samym wywalczyła trzecie na tych mistrzostwach srebro dla Polski.

Brązowy medal zdobyła Anna Turney, która pewnie kontrolowała swój bieg. Reprezentantka Irlandii uzyskała rezultat 3:36.591 i o prawie 1,5 sekundy wygrała z Iną Savenką z Białorusi.