Kolarstwo torowe – ME: Mamy pierwszy medal! Srebro Adriana Teklińskiego!

Pierwszy dzień i pierwszy medal na Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w Paryżu. Srebrny medal zdobył w scratchu Adrian Tekliński, który przed rokiem wywalczył brąz. Dzisiaj po złoto sięgnął Szwajcar Gael Suter.

Podobnie jak rok temu we szwajcarskim Grenchen tak również i dzisiaj Adrian Tekliński sprawił nam miłą niespodziankę i zdobył medal w swojej koronnej konkurencji scratchu. Rok temu Polak zajął 3. lokatę. Dzisiaj na 20 okrążeń przed końcem Tekliński nadrobił okrążenie nad resztą zawodników. Mimo, że przegrał z reprezentantem Szwajcarii Gaelem Suterem, to polskiemu kolarzowi torowemu należą się słowa uznania. Brązowy medal zdobył Holender Wim Stroetinga.

W innym dzisiejszym finale, w wyścigu eliminacyjnym Katarzyna Pawłowska zajęła 6. pozycję. W kwalifikacjach wyścigu drużynowego kobiet na dochodzenie Polki osiągnęły 2. wynik i mają spore szanse na medal. W tej samej konkurencji nasza męska kadra z 8. czasem awansowała do 1. rundy.