Kombinacja norweska – PŚ: Przebudzenie mistrza olimpijskiego, trzech Polaków w konkursie

Eric Frenzel zwyciężył w dzisiejszej rundzie prowizorycznej przed sobotnim konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Lillehammer. Mistrz olimpijski z Soczi nieznacznie pokonał „wiecznie drugiego” Japończyka, Akito Watabe. Trójka naszych reprezentantów w komplecie przebrnęła eliminacje.

Czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata triumfował z wynikiem 99,5 m (HS-100). Dwa metry bliżej lądował Akito Watabe, który straciłby do Niemca tylko 4 sekundy przed biegiem, gdyby wyniki uznano za oficjalne. Na trzecim miejscu kwalifikacje zakończył kolejny z Azjatów, Takehiro Watanabe, któremu zabrakło metra, by osiągnąć punkt HS.

Najwyżej z Polaków na 31. miejscu znalazł się Szczepan Kupczak. Reprezentant AZS AWF Katowice skoczył 91 metrów (strata +1:05 do Frenzela). Dopiero 42. lokatę wywalczył Adam Cieślar po skoku na 89,5 metra, a rzutem na taśmę do zawodów awansował Paweł Słowiok (49. miejsce, rezultat 89 metrów).

Na starcie nie pojawił się zwycięzca niedzielnego konkursu skoków do kombinacji w Ruka – Jarl Magnus Riiber.

Rywalizacja indywidualna rozegrana zostanie w sobotę. Na 9.00 zaplanowany jest konkurs skoków, a o 14:10 wystartuje bieg. Jutro odbędzie się rywalizacja drużynowa.