Łyżwiarstwo figurowe – Warsaw Cup: Rezniczenko tuż za podium na koniec rywalizacji

Programy dowolne solistów i par sportowych zamknęły tegoroczną edycję zawodów Warsaw Cup zaliczanych do cyklu Challenger Series. Miejsce tuż za podium rywalizacji solistów przypadło naszemu reprezentantowi Igorowi Rezniczenko.

Pochodzący z Ukrainy Rezniczenko po programie krótkim był piąty, ale niewielkie straty punktowe pozwalały myśleć o walce o miejsce na podium. Niestety nasz solista popełnił dziś zbyt wiele błędów, by uplasować się w czołowej trójce. Zawiodły przede wszystkim elementy skokowe. O ile wszystkie obroty, nawet w tych najtrudniejszych skokach (4T, 3A) udało się wykręcić bez zarzutu, o tyle lądowania pozostawiały wiele do życzenia. Aktualny mistrz Polski dzięki wysokiej trudności programu, a także dobremu wykonaniu elementów poza-skokowych i niezłej nocie za komponenty uzyskał jednak dobry rezultat 130,58 pkt. i w programie dowolnym zajął piątą lokatę.

W klasyfikacji dwóch przejazdów Rezniczenko uplasował się na czwartej lokacie, po raz pierwszy w karierze łamiąc barierę dwustu punktów (200,43 pkt). Zawodnik Stoczniowca Gdańsk tym samym o ponad 26 punktów poprawił rekord życiowy z oficjalnych zawodów rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. Dodajmy, że taki rezultat dałby Rezniczence 13. lokatę ostatnich mistrzostw Europy.

Spadki w klasyfikacji turnieju odnotowali zarówno Krzysztof Gała, jak i Łukasz Kędzierski. Niestety upadki w programach dowolnych sprawiły, że Gała zajął ostatecznie 17. lokatę z wynikiem 150,46 pkt, a Kędzierski był 20. (146,10 pkt). Zawody wygrał Szwed Alexander Majorov (228,97 pkt).

W konkurencji par sportowych bez udziału reprezentantów Polski, najlepsi okazali się Włosi. Valentina Marchei i Ondrej Hotarek za dwa znakomite przejazdy uzyskali w sumie 189,26 pkt.

2 Chelsea LIU / Brian JOHNSON USA 141.80 2 4
3 Minerva Fabienne HASE / Nolan SEEGERT GER 141.62 3 2