Łyżwiarstwo szybkie – PŚ: Drużyny bez podium

Kolejnego dnia zmagań na torze w Harbinie oglądaliśmy m.in. zmagania drużyn. Pierwsze pucharowe wyścigi w tym sezonie nie był udane w wykonaniu naszych ekip.

Panie w składzie: Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska i Katarzyna Woźniak miały szanse na podium, ale zdecydowanie osłabły na ostatnim okrążeniu. Ostatecznie nasze zawodniczki z czasem 3.09,58 zajęły piątą pozycję. Dość pewnie zwyciężyły Holenderki (3.04,01). Z kolei w męskiej drużynie zabrakło Konrada Niedźwiedzkiego, który opuści azjatycką część cyklu PŚ. Bez niego, Zbigniew Bródka, Jan Szymański i Adrian Wielgat dobiegli na metę z wynikiem 3.55,24 i zostali sklasyfikowani dopiero na 10.lokacie, tylko przed Chińczykami. Tutaj, także najlepsi okazali się reprezentanci Holandii (3.45,33).

Na dystansach indywidualnych w lepszych grupach A oglądaliśmy tylko trzech Polaków. Na 500m 17.miejsce z czasem 35,87 zajął Piotr Michalski. Zwycięzca Roman Krech (Kazachstan) był o 0,8 sekundy szybszy. Na drugiej pozycji uplasował się faworyt Paweł Kuliżnikow (Rosja). W biegu na 1000m 14. był Sebastian Kłosiński (1.11,15), a zwycięstwo przypadło Kjeldowi Nuisowi z Holandii (1.09,57). W starcie masowym odległą 14.pozycję zajął Roland Cieślak. Pierwszy był reprezentant Nowej Zelandii Peter Michael.

Pozostałe lokaty Polaków startujących w grupach B znajdziecie w poniższych klasyfikacjach. Nikt z nich nie punktował do klasyfikacji PŚ.