Łyżwiarstwo szybkie – PŚ: Słabe występy Polaków na inaugurację

Dziś rozpoczęły się pierwsze zawody PŚ w łyżwiarstwie szybkim w tym sezonie. Na torze w chińskim Harbinie startują, także nasi reprezentanci. Piątkowe starty nie były udane dla polskich zawodników.

Wszyscy nasi panczeniści ścigali się w słabszej grupie B na poszczególnych dystansach. Na 5000m Jan Szymański z czasem 6.37,35 zajął dopiero 8.miejsce i zainkasował 7 punktów do klasyfikacji PŚ. Na niepunktowanych lokatach zmagania zakończyli Adrian Wielgat (15.pozycja) i Roland Cieślak (20.pozycja). W grupie A całe podium dla Holendrów, a triumfował Sven Kramer z wynikiem 6.21,60.

W rywalizacji na 3000m kobiet Katarzyna Bachleda-Curuś uplasowała się na 9.lokacie w grupie B i wywalczyła 6 punktów PŚ. Jedenasta była Luiza Złotkowska, a jedno pucharowe oczko udało się zdobyć trzynastej Magdalenie Czyszczoń. W grupie A najlepsza była oczywiście Czeszka Martina Sablikova.

Na dystansie 500m swoich sił spróbowała Natalia Czerwonka. Jednak przedostatnie siedemnaste miejsce w grupie B upewniło nas, że na sprinterkę z najwyżej półki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Najlepsza okazała się Japonka Nao Kodaira. Sławna Koreanka Sang-Hwa Lee była zaledwie szósta.