Paraolimpiada NA ŻYWO – Zapis relacji 10 września

Póki co na paraolimpiadzie w Rio mogliśmy cieszyć się jedynie z medali srebrnych. Po dwóch dniach uzbieraliśmy już trzy krążki. Czas chyba jednak poczuć smak złota i wszyscy mamy nadzieję, że to nastąpi już dziś. Na relację ze zmagań paraolimpijczyków zaczynamy już około 14.

STARTY POLAKÓW

To koniec relacji live na dziś, jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się o wynikach eliminacji 100 metrów z Alicją Fiodorow i Kasią Piekart i meczach naszych pingpongistów – Lisa i Grudnia zapraszamy rano do przeczytania naszych artykułów. Oczywiście liczymy również, że będą Państwo z nami obserwować jutrzejsze zmagania naszych reprezentantów.

23:42 – Tenis stołowy (klasa 2.) – Jest półfinał! Jest pierwsze dziś zwycięstwo w eliminacjach bezpośrednich. Rafał czuper wygrywa ostatniego seta do 9 i cały mecz ze Slowakiem Martinem Ludrowskim 3:0. W półfinale jutro o 18:30 zagra prawdopodobnie z Ukraińcem Aleksandrem Jeżykiem.

23:33 – Kolarstwo torowe – Anna Harkowska kończy rywalizację w jeździe indywidualnej na czas na 13. miejscu. W walce o medale padło aż pięć wyników lepszych od dotychczasowego rekordu świata, ale to właśnie jego posiadaczka okazała się najszybsza. Kadeena Cox z Wielkiej Brytanii uzyskała czas 34.598 i wyprzedziła dwie Chinki: Zhou Jufang i Ruan Jianping.

23:33 – Tenis stołowy (klasa 2.) – Pięknie, pięknie. Drugi set wygrany w identycznym stosunku. Różnica polegała na tym, że Słowwak w tej części „nie powąchał” prowadzenia. Czuper o set od półfinału igrzysk

23:24 – Tenis stołowy (klasa 2.) – Pierwsze piłki dla Słowaka, ale od stanu po 4 mielismy już polski koncert. Czuper zdobył siedem punktów z rzędu i prowadzi w meczu 1:0.

23:17 – Łucznictwo – Adam Dudka kończy rundę eliminacyjną na 23. pozycji. Oznacza to, że Polak już w 1/16 finału będzie miał okazję mierzyć się z bardzo mocnym rywalem. Trzeba będzie mocno ściskać kciuki.

23:16 – Tenis stołowy (klasa 2.) – Za kilka chwil rozpocznie się ćwierćfinałowy pojedynek Rafał Czupera z Martinem Ludrovskym. Miejmy nadzieję, że doczekamy się pierwszego zwycięstwa reprezentanta Polski w fazie pucharowej.

23:09 – Kolarstwo torowe – Na welodromie w Rio trwa wyścig na 500 m kobiet w klasach C4-5. Za nami już przejazd Anny Harkowskiej. Polka z czasem 41.094 zajmuje aktualnie siódme miejsce.

22:38 – Łucznictwo – Nieco lepiej Adam Dudka. Ale to nadal za mało, aby awansować wysoko w klasyfikacji. Wciąż 23. miejsce, dwie serie do końca.

22:30 – Podnoszenie ciężarów – Na 8. miejscu z wynikiem 170 kg kończy Grzegorz Lanzer. Popis siły dał nowy rekordzista świata Nigeryjczyk Paul Kehinde, który wycisnął 218 kg. W dodatkowej czwartej próbie Nigeryjczyk poprawił się podnosząc 220 kilogramów.

22:31 – Tłumy przychodzą oglądać zmagania paraolimpijczyków.

22:03 – Podnoszenie ciężarów – Spalone 181 kilogramów i Lanzer jest aktualnie na 8. miejscu.

22:01 – Łucznictwo – Niestety, coraz częściej Adam Dudka celuje w „8” i „7”. Na 5 serii (każda z serii to 6 strzałów) do końca rundy eliminacyjnej, nasz rodak zajmuje 23. miejsce z wynikiem 379pkt.Prowadzący Matt Stutxman uzbierał natomiast aż 402pkt.

21:59 – Tenis na wózkach – Jest! Kruszelnicki i Fabisiak meldują się w kolejnej rundzie po zwycięstwie 6-3 w trzecim secie. Oby tak dalej!

21:50 – Tenis na wózkach – Było już niebezpiecznie, gdyż Kellerman i Weekes odrobili stratę przełamania, jednak na odpowiedź Polaków nie trzeba było długo czekać. Następnie Fabisiak i Kruszelnicki z problemami, ale obronili swój serwis. Prowadzą 5-2 i są już bardzo blisko kolejnej rundy.

21:40 – Tenis stołowy (klasa 8) – Niestety kolejne złe wiadomości z areny pingpongowej. Kolejny Polak żegna się z igrzyskami. Marcin Skrzynecki mimo prowadzenia 2:1 w setach, przegrał dwie kolejne partie, odpowiednio do 6 i 8, Z całą pewnością nie jest to dobry dzień dla biało-czerwonej ekipy.

21:36 – Podnoszenie ciężarów – Niestety, tylko jeden sędzia zaliczył próbę Polaka. Grzegorz Lanzer nie będzie poprawiać 175 kg, lecz zmierzy się ze sztangą ważącą 180 kg. Aktualnie reprezentant Polski zajmuje 5. miejsce.

21:26 – Tenis na wózkach – W trzecim secie Polacy prowadzą już 3-0. Oby tym razem już tego nie wypuścili!

21:22 – Łucznictwo – Niestety, kolejne serie nie były dobre dla naszego reprezentanta. W połowie rywalizacji Adam Dudka zajmuje 21. miejsce. Na szczycie tabeli Amerykanie

21:22 – Tenis stołowy (klasa 8 ) – Od kilku minut trwa już pojedynek 1/8 finału w 8. kategorii niepełnosprawności. Marcin Skrzynecki po dwóch setach remisuje z Węgrem Andrasem Csonką.

21:09 – Podnoszenie ciężarów – Bez żadnych problemów Grzegorz Lanzer uporał się ze sztangą o wadze 170 kilogramów. W drugiej próbie reprezentant Polski postara się podnieść 175 kg.

21:03 – Tenis na wózkach – Kamil Fabisiak i Tadeusz Kruszelnicki przegrywają drugiego seta 3:6! A prowadzili 3:0. Wszystko zaprzepaścili. O awansie ich albo Australijczyków: Adama Kellermana i Bena Weeksa zadecyduje trzeci set!

20:56 – Podnoszenie ciężarów – Przed nami wyciskanie sztangi w kategorii do 65 kilogramów z udziałem Grzegorza Lanzera.

20:55 – Łucznictwo – Bardzo dobrze strzela Adam Dudka. 167 punktów Polaka po trzech seriach strzałów dają w tej chwili 16. pozycję.

20:55 – Tenis na wózkach – Niestety Australijczycy obejmują teraz prowadzenie w drugim secie 4:3!

20:44 – Tenis na wózkach – Tadeusz Kruszelnicki i Kamil Fabisiak tracą przewagę w drugim secie nad Australijczykami, ale ciągle jednak prowadzą. Jest 3:2. Polacy wygrali pierwszego seta 7:5.

20:29 – Tenis na wózkach – Tadeusz Kruszelnicki i Kamil Fabisiak prowadzą w meczu I rundy gry deblowej z Australijczykami Adamem Kellermanem i Benem Weekesem 7:5, 3:0!

20:00 – Łucznictwo – Rozpoczynamy rundę rankingową zawodów łuczników. W niej między innymi oglądać będziemy mogli Polaka – Adama Dudkę. Miejmy nadzieję na dobry występ i jak najlepsze rozstawienie.

19:41 – Tenis stołowy (klasa 1-2) – Nie jest to dobry dzień dla polskich pingpongistów. Po Karolinie Marszal oraz Macieju Nalepce, także Dorota Bucław żegna się z igrzyskami w Rio. Polka nie dała rady w decydującej rozgrywce, przegrywając ją 7:11.

19:33 – Tenis stołowy (klasa 1-2) – Niestety Giada Rossi wygrywa czwartego seta 11:5 i doprowadza do decydującego seta. Miejmy nadzieję, że Polka okaże się górą w tej potyczce.

19:26 – Tenis stołowy (klasa 1-2) – 11:9 w trzecim secie dla Bucław. Polka wychodzi na prowadzenie w spotkaniu z Włoszką, dzięki czemu potrzebuje już tylko jednej partii, aby znaleźć się w strefie medalowej.

19:09 – Tenis stołowy (klasa 1-2) – Drugi set nieco gorszy w wykonaniu Polki. Bucław od początku tej partii musiała gonić rywalkę, co ostatecznie się nie udało.

19:04 – Tenis stołowy (klasa 1-2) – Udany początek meczu w wykonaniu Doroty Bucław. Polka wygrała pierwszego seta 11:8 i jest na dobrej drodze do awansu do półfinału turnieju paraolimpijskiego w swojej kategorii niepełnosprawności.

Jeszcze raz informacja dnia.

18:42 – Tenis stołowy (klasa 1-2) – Za chwilę rozpocznie się pierwszy ćwierćfinał z udziałem reprezentantki Polski. Dorota Bucław zmierzy się w nim z Włoszką Giadą Rossi.

Tak wyglądają zawody paraolimpijczyków w judo.

Trzymamy kciuki za naszych łuczników. Oto sylwetka jednego z nich – Piotra Sawickiego.

Triathlon to jedna z najtrudniejszych dyscyplin na igrzyskach paraolimpijskich. Złoto w rywalizacji mężczyzn zdobył Andrew Lewis z Wielkiej Brytanii.

17:45 – Tenis stołowy (klasa 3) – Podobnie jak Karolina Marszal, również Maciej Nalepka żegna się dziś z igrzyskami paraolimpijskimi. Polak w pojedynku 1/8 finału musiał uznać wyższość chińskiego rywala, nie dając rady wygrać chociażby pojedynczego seta.

17:37 – Tenis stołowy (klasa 10) – Partyka pewnie zamyka swoje ostatnie spotkanie fazy grupowej. Polka 3.seta także wygrała bezproblemowo 11:4 i już może przygotowywać się do meczu 1/2 finału.

17:33 – Tenis stołowy (klasa 10) – Tymczasem przy stole nr 6 jesteśmy świadkami istnej deklasacji. Natalia Partyka w ciągu 7 minut szybko wygrała dwa sety – odpowiednio do 4 i 2, tym samym potwierdzając fantastyczną dyspozycję z poprzednich spotkań. Przypominamy, że Polka już wczoraj zapewniła sobie awans do strefy medalowej turnieju paraolimpijskiego w swojej klasie niepełnosprawności.

17:30 – Tenis stołowy (klasa 3) – Początek meczu Nalepki nie ułożył się po jego myśli. Pierwszą partię wygrał bowiem Chińczyk Feng 11:8 i to on zbliża się do końcowego triumfu w spotkaniu.

17:20 – Tenis stołowy – Przed nami dwa starcia reprezentantów Polski. W 10. klasie w turnieju kobiet swój ostatni mecz zagra faworytka do złota – Natalia Partyka, która zagra z Turczynką Umran Ertis. Natomiast w 1/8 finału turnieju mężczyzn w 3. klasie niepełnosprawności zagra Maciej Nalepka. Jego rywalem będzie Chińczyk Panfeng Feng.

17:14 – Tenis stołowy (klasa 6) – Koniec meczu. Polka niestety nie dała rady zakończyć udziału w igrzyskach zwycięstwem. Mimo prowadzenia 6:2 przegrała seta 9:11 i tym samym Marszal żegna się już definitywnie z Rio.

17:06 – Tenis stołowy (klasa 6) – Marszal przegrywa niestety 3.set, co oznacza koniec marzeń o awansie do strefy medalowej. Polka w związku z innymi wynikami grupy A tej kategorii niepełnosprawności musiała wygrać z Niemką minimum 3:1.

17:00 – Lekkoatletyka T47 – Brawo! Michał Derus w finale biegu na 100 metrów. Polak był drugi w swoim biegu i osiągnął trzeci czas kwalifikacji 10.79.

16:58 – Tenis stołowy (klasa 6) – Świetny set w wykonaniu Karoliny Marszal. Nasza reprezentantka od pierwszej piłki tej partii dominowała, wypracowując sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddała już do końca seta.

Jeszcze raz nasza mistrzyni w pchnięciu kulą.

16:54 – Łucznictwo – Złe strzelanie w ostatniej serii eliminacji w wykonaniu Mileny Olszewskiej spycha ją z podium na czwarte miejsce. Piotr Sawicki poprawił się jeszcze o jedno oczko i eliminacje mężczyzn zakończył na ósmym miejscu. W rywalizacji mikstów Polacy zajęli ostatecznie trzecie miejsce ustępując parom z Chin i Indii. Bez wątpienia możemy mówić o dobrym występie naszych reprezentantów.

16:53 – Tenis stołowy (klasa 6) – Polka przegrała pierwszego seta 8:11, więc wizja gry o medale co raz bardziej się od niej oddala.

16:52 – Lekkoatletyka T47 – Miejmy nadzieję, że sesja poranna będzie przyjemnie przez nas zapamiętana nie tylko dzięki złotemu medalowi Ewy Durskiej. W eliminacjach biegu na 100 metrów w klasie T47 pobiegnie Michał Derus.

16:45 – Tenis stołowy (klasa 6) – Przed nami ostatni grupowy mecz Karoliny Marszal. Polka zmierzy się w nim z Niemką Steffi Grebe i musi go wygrać, aby mieć jakiekolwiek szanse na awans do 1/2 finału. Trzymajmy kciuki za naszą reprezentantkę!

16:35 – Lekkoatletyka F20 – MAMY PIERWSZY ZŁOTY MEDAL NA IGRZYSKACH PARAOLIMPIJSKICH W RIO! W PCHNIĘCIU KULĄ NAJLEPSZA BYŁA EWA DURSKA! PRZYPOMNIJMY NOWY REKORD ŚWIATA 13.94 METRA! GRATULACJE!

16:26 – Lekkoatletyka F20REKORD ŚWIATA! NIESAMOWITA JEST DZISIAJ EWA DURSKA! 13.94 w przedostatniej próbie, żadna z rywalek Polki w ostatniej próbie nie powinna być w stanie na to odpowiedzieć.

16:20 – Lekkoatletyka F20 – Ależ dyspozycja Ewy Durskiej! Wszystkie 4 próby ponad 13 metrów, a najlepsza czwarta – 13.54 metrów. Do końca zostały 2 kolejki, ale pierwsze miejsce Polki wydaje się nie zagrożone.

16:13 – Łucznictwo – Po trzech z sześciu serii drugiej części eliminacji polski mikst nadal zajmuje drugie miejsce. Milena Olszewska spadła na trzecią pozycje, natomiast o jedną lokatę poprawił się Piotr Sawicki i awansował na 9. miejsce.

16:10 – Łucznictwo – Trzymamy kciuki za Milenę Olszewską, która obecnie walczy w eliminacjach! Poznajcie krótką historię polskiej łuczniczki.

16:04 – Lekkoatletyka F20 – Trzecia próba już za Ewą Durską. Po połowie występu mistrzyni paraolimpijskiej z Sydney i Londynu prowadzi z wynikiem z pierwszej kolejki 13.42.

15:53 – Lekkoatletyka F20 – Po pierwszej kolejce Polka prowadzi. W drugiej próbie Ewa Durska nie poprawiła się, ale jej przewaga nad rywalkami jest duża.

15:48 – Łucznictwo – Bardzo dobre informacje docierają do nas z Sambodromo, gdzie odbywają się łucznicze eliminacje. Na półmetku bardzo dobre drugie miejsce wśród pań zajmuje Milena Olszewska. W zawodach mężczyzn Polak Piotr Sawicki sklasyfikowany jest jak na razie na 10. miejscu. Po zsumowaniu Polski miks zajmuje drugie miejsce ustępując tylko parze z Iranu. Przed nami druga część eliminacji.

15:43 – Lekkoatletyka F20 – Świetny początek Ewy Durskiej! 13.42 w pierwszej próbie może okazać się próbą na medal. Rekord paraolimpijski Polki z Londynu to 13.80.

15:35 – Lekkoatletyka F20 – Broniąca tytułu Ewa Durska jest jedną z faworytek finału pchnięcia kulą kobiet w klasie F20. Na starcie stanie 11 zawodniczek.

14:55 – Wioślarstwo – Szybko ułożył się ten wyścig według określonego scenariusza. O zwycięstwo rywalizowali Holendrzy, Polacy i Australijczycy, daleko byli Łotysze i Japończycy. Ku naszej radości, biało-czerwoni uplasowali się tuż za wygranymi Holendrami i z 2. miejsca awansowali do jutrzejszego finału, z czasem 4:07,25! Brawo!

14:47 – Wioślarstwo – Przed nami wyścig repasażowy dwójki mieszanej – Michał Gadowski/ Jolanta Majka, rywalizujących w dwójkach podwójnych niepełnosprawnych ruchowo na dystansie 1000 m. We wczorajszym wyścigu eliminacyjnym Polacy zajęli 4. lokatę, dziś powalczą o start w jutrzejszym finale!