Paraolimpiada NA ŻYWO – 8 września

Wreszcie doczekaliśmy się dnia, o którym myśleliśmy od momentu, w którym zakończyły się igrzyska olimpijskie. W Rio zabawa rozpoczyna się po raz kolejny – tym razem za sprawą paraolimpijczyków. Z relacją LIVE ruszymy już od 14:00, kiedy to na plac boju wyjdzie Marcin Skrzynecki. Zakończymy – późnym wieczorem. Obyśmy mieli okazję zobaczyć przy tym kilka medali Polaków.

STARTY POLAKÓW

My tymczasem, bardzo szczęśliwi z powodu dwóch srebrnych medali, żegnamy się z Państwem, życząc jednocześnie dobrej nocy. Zapraszamy także na jutrzejszą relację!

01:41 – Tenis stołowy – Przed nami jeszcze tylko jedno wydarzenie z udziałem reprezentantki Polski. O godzinie 2:20 przy stole zobaczymy Karolinę Pek. Polka zmierzy się z Chinką Guiyan Xiong. O wyniku tego spotkania dowiedzą się Państwo już jednak z newsa, który opublikowany zostanie niezwłocznie po jego zakończeniu!

01:37 – Tenis stołowy – Udało się! Piotr Grudzień pewnie wygrywa decydującego seta 11:5 i odnosi wielkie zwycięstwo.

01:31 – Tenis stołowy – Cóż za emocje w pojedynku Polaka. Grudzień po przegranym trzecim secie podniósł się i wygrał kolejną partię. O zwycięstwie w meczu zadecyduje zatem piąta odsłona.

01:28 – Tak prezentuje się nasz medalista ze zdobyczą!

01:19 – Tenis stołowy – Za nami już dwa sety pojedynku polsko-chińskiego. Piotr Grudzień remisuje na razie 1:1 z Chaoquanem Ye.

01:10 – Lekkoatletyka – Za nami ostatnia konkurencja lekkoatletyczna, w której wystąpiła dziś nasza rodaczka. Anna Trener-Wierciak w biegu na 100m kat. T38 zajęła w swoim biegu miejsce 5. Niestety oznacza to, że nie zobaczymy jej w finale.

00:46 – Lekkoatletyka – Katarzyna Piekart nie poprawiła swojej pozycji w konkursie skoku w dal (T47) i zakończyła zmagania na 8. miejscu. Swój najlepszy rezultat Polka uzyskała w drugiej próbie – 5.05. Mistrzynią olimpijską została Nowozelandka Anna Grimaldi, która w ostatniej próbie pokonała Kubankę Castillo, skacząc na odległość 5.62! Brąz dla Australijki Carlee Beattie (5.57).

00:44 – Pływanie – Nie powtórzy Polka wyniku ze swoich trzech ostatnich igrzysk. Rywalki tym razem były za mocne. 1:08,03 dało 7. miejsce. Rebecca Meyers złotą medalistką z rekordem świata 1:03, 25.

00:43 – Tenis stołowy – Koniec meczu Polaka. Maciej Nalepka nie dał rady francuskiemu rywalowi także i w trzeciej partii. Niestety, tym samym przegrał swoje spotkanie bez zwycięskiego seta.

00:36 – Pływanie S13 mężczyzn – Za nami finał 100 metrów stylem motylkowym kategorii S13, a przed nami wielkie emocje z udziałem Joanny Mendak, która na tym samym dystansie i w tej samej kategorii po raz trzeci z rzędu będzie bronić olimpijskiego złota! Przeciwniczki będą jednak bardzo groźne. W eliminacjach rekord świata pobiła reprezentantka Uzbekistanu Fotimakhon Armilova.

00:36 – Lekkoatletyka – Za nami biegi eliminacyjne na 100 m w kategorii zawodników niedowidzących (T13). W drugim wyścigu startował Mateusz Michalski, wicemistrz olimpijski z Londynu na tym dystansie. Polak wykonał swoje zadanie i awansował do finału z trzeciego miejsca. Czas 11.09 to jednak piąty wynik w stawce 6. finalistów – o medal może więc być ciężko.

00:36 – Tenis stołowy – Zwycięstwo w meczu niestety oddala się od Nalepki. Polak, grający w 3. kategorii niepełnosprawności przegrał drugiego seta 4:11 i przegrywa w spotkaniu już 0:2.

00:31 – Tenis stołowy – Nieudany początek meczu w wykonaniu Macieja Nalepki. Polak po grze na przewagi uległ ostatecznie w pierwszym secie Francuzowi Merrien 10:12.

00:20 – Lekkoatletyka – Znamy już medalistów w konkursie rzutu dyskiem w kategorii F37 – dwie ostatnie kolejki finałowych zmagań nie przyniosły żadnych zmian. Złoto z nowym rekordem świata zdobywa zawodnik z Uzbekistanu Chusniddin Norbekow (59.75), srebro dla Litwina Mindaugasa Biliusa (53.50), brąz dla poprzedniego rekordzisty świata – Chińczyka Donga Xia (52.15). Tomasz Blatkiewicz kończy zmagania na 8. miejscu – nasz multimedalista paraolimpijski najlepszy wynik osiągnął w trzeciej próbie – 44.26.

00:05 – Lekkoatletyka – Taką samą pozycję, co Blatkiewicz, utrzymała także Katarzyna Piekart. Polka jest ósma i w trzech kolejnych skokach będzie walczyła o poprawienie lokaty.

00:02 – Lekkoatletyka – Niewiele się zmieniło po czwartej kolejce konkursu rzutu dyskiem. Tomasz Blatkiewicz tym razem miał słabszą próbę i wciąż jest 8., na prowadzeniu wciąż niezagrożony Narbekow. Na drugą pozycję tymczasem wskoczył Litwin Bilius, trzeci jest Chińczyk Dong.

23:51 – Lekkoatletyka – Nie zmienia się natomiast pozycja Tomasza Blatkiewicza – Polak po trzech seriach w konkursie rzutu dyskiem nadal jest 8., mimo że każdy kolejny rzut ma coraz lepszy. Tym razem dysk poleciał na odległość 44.26 m.

23:48 – Lekkoatletyka – Katarzyna Piekart w drugim skoku ląduje 15 cm dalej niż w pierwszej próbie i w klasyfikacji przesuwa się na ósme miejsce (5.05).

23:39 – Lekkoatletyka – Żaden się nie poprawił. Złoto zgarnia zatem Niko Kappel z Niemiec. Centymetra zabrakło Bartkowi Tyszkowskiemu. Cieszymy się zatem z paraolimpijskiego srebra!

22:36 – Lekkoatletyka – Tomasz Blatkiewicz poprawia się w drugiej próbie, uzyskując wynik 42.38. Jednak w ogólnej klasyfikacji Polak spada na ósmą lokatę. Niesamowity Uzbek Norbekow bije tymczasem rekord świata, posyłając dysk na odległość 59.75!

23:33 – Lekkoatletyka – Po pierwszej serii rywalizacji w skoku w dal Katarzyna Piekart zajmuje 9. miejsce w gronie 12 zawodniczek (4.90). Na prowadzeniu Kubanka Castillo – 5.38.

23:31 – Lekkoatletyka – Za nami bieg eliminacyjny na 400m, w którym zobaczyliśmy Daniela Peka. Niestety, nasz reprezentant pobiegł wolniej od czołówki, a 6. miejsce, jakie zajął w swoim starcie nie pozwoliło mu awansować do finału.

23:28 – Lekkoatletyka – Cóż za nieszczęśliwy zbieg wydarzeń! Czyżby czekał nas ten sam dramat, jaki przeżyliśmy tak niedawno z udziałem Małachowskiego? Niemiec w przedostatniej próbie o centymetr lepiej od Polaka!

23:25 – Lekkoatletyka – Tomasz Blatkiewicz w pierwszej próbie uzyskuje rezultat 40.62, co pozwala zająć mu miejsce w środku stawki – jest szósty. Na prowadzeniu reprezentant Uzbekistanu Chusniddin Norbekow, który ustanowił nowy rekord życiowy – 54.46.

23:22 – Lekkoatletyka – W czwartej próbie ani Polak ani Niemiec nie zdołali pobić swoich wyników. No cóż… jeszcze dwa pchnięcia i może być złoto!

23:19 – Lekkoatletyka – Równolegle rozgrywany jest także finał skoku w dal kobiet (T47) z udziałem Katarzyny Piekart. Polka specjalizuje się w rzucie oszczepem (jest mistrzynią olimpijską z Londynu), ale w Rio postanowiła wystartować także w skoku w dal. Trzymamy kciuki!

23:11 – Lekkoatletyka – Na stadionie w Rio rozpoczął się już kolejny finał z udziałem Polaka. W konkursie rzutu dyskiem w kategorii startuje Tomasz Blatkiewicz – czterokrotny medalista paraolimpijski. W Londynie w tej konkurencji Blatkiewicz stanął na najniższym stopniu podium, jak będzie tym razem?

23:08 – Lekkoatletyka – Ohoho, będzie świetna walka o złoto! Kappel bije swój rekord życiowy, pchając 13,38! Bartosz Tyszkowski świetnie jednak odpowiada – 13,56! To Polak prowadzi zatem po trzech próbach!

23:03 – Lekkoatletyka – Nie poprawił się Tyszkowski w drugiej próbie, ale to nic – nadal prowadzi. Porównywalnie miota kulą tylko Niemiec Niko Kappel. Reszta stawki póki co dużo bliżej

22:55 – Lekkoatletyka – Wystartował finał pchnięcia kulą w kategorii F41. W nim, pośród 7 zawodników, Bartosz Tyszkowski. Polak już w pierwszym pchnięciu uzyskuje odległość 13,34, co daje mu prowadzenie!

22:25 – Kolarstwo torowe – Legendarna Sarah Storey broni złota z Londynu! Brytyjka w finałowym wyścigu kategorii C5 nie potrzebowała nawet pokonać całego dystansu 3 km i tuż za półmetkiem rywalizacji doszła swoją rodaczkę, Crystal Lane, zapewniając sobie ostateczny triumf. Dla byłej pływaczki, a obecnie kolarki to już dwunaste paraolimpijskie złoto w karierze!

22:21 – Kolarstwo torowe – Aj! Ależ było blisko! Anna Harkowska finiszuje zaledwie cztery tysięczne sekundy za Amerykanką z czasem 3:54.701! Medalu tym razem nie będzie, ale to była naprawdę fantastyczna rywalizacja.

22:16 – Kolarstwo torowe – Rozpoczęła się już rywalizacja o brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas kobiet (C5) pomiędzy Anną Harkowską i Samanthą Boscoe z USA. Trzymamy kciuki za naszą reprezentantkę!

22:05 – Tenis stołowy – Wyraźna przewaga Chojnowskiego w trzecim secie. Tym razem Polak wygrał partię 11:3 i przypieczętował tym samym udany początek igrzysk.

21:57 – Tenis stołowy – Kolejny set trafia na konto Chojnowskiego. Polak po emocjonującym secie i grze na przewagi ostatecznie zdołął wygrać tę partię 15:13.

21:55 – Tenis stołowy – Znamy przyczynę poddania meczu przez Krzysztofa Żyłkę, to problemy zdrowotne.

21:49 – Tenis stołowy – Tymczasem dotarła do nas wiadomość o oddaniu spotkania walkowerem przez Krzysztofa Żyłkę.

21:48 – Tenis stołowy – Efektowny początek w wykonaniu Patryka Chojnowskiego, który podobnie jak Partyka mierzy się w klasie niepełnosprawności 10. Polak wygrał pierwszego seta z Hiszpanem Marquezem aż 11:3.

21:35 – Tenis stołowych – Gratulujemy Natalii Partyce. W piątek o godz. 18:40 zagra z Australijką Melissa Tapper!

21:26 – Tenis stołowy – Marsz po obronę złota paraolimpijskiego rozpoczęty w wielkim stylu. Natalia Partyka odniosła łatwe zwycięstwo, wygrywając trzeciego seta do 4, a cały mecz 3:0.

21:25 – Tenis na wózkach – Winni jesteśmy jeszcze Państwu informację o losowaniu drabinki turnieju rozgrywanego w Olympic Tennis Center. W pierwszej rundzie Kamil Fabisiak zagra z Brazylijczykiem Mauricio Pomme (61. tenisista w rankingu ITF), natomiast Tadeusz Kruszelnicki skrzyżuje rakiety z Argentyńczykiem Augistenem Ledesmą (21. tenisista w rankingu ITF). To było dobre losowanie dla nierozstawionych w turnieju Polaków. Zagrają już jutro. Fabisiak na korcie centralnym drugi mecz od godziny 16 (czasu polskiego) czyli około 17:30. Natomiast Kruszelnicki zagra na korcie nr 2 trzeci mecz od godziny 17. Czyli najprawdopodobniej w okolicach godziny 20.

21:17 – Tenis stołowy – Deklasacja w drugim secie. Partyka od początku kontroluje wydarzenia przy stole i w efekcie wygrywa tę partię 11:4. Polka jest już o krok od zwycięstwa w całym spotkaniu.

21:12 – Tenis stołowy – Udany początek trzykrotnej mistrzyni paraolimpijskiej. Natalia Partyka, grająca w klasie niepełnosprawności 10, pewnie wygrywa pierwszego seta z Dunką Sophie Walloe 11:6.

21:05 – Dziś jeszcze w Rio de Janerio polska reprezentacja może taki krążek, a może cenniejszy zdobyć!

20:40 – To również z wczoraj. Momentami zastanawiamy się czy otwarcie paraolimpiady nie było bardziej widowiskowe niż otwarcie IO… Co Wy uważacie na ten temat?

20:27 – A tak to wyglądało jeszcze wczoraj, podczas ceremonii otwarcia:

20:10 – Tymczasem czekając na występ naszej reprezentantki zachęcamy Was do obejrzenia zwiastunu igrzysk paraolimpijskich, jest moc!

19:55 – Tenis stołowy – Mamy przerwę w startach Polaków, ale już o 21 będziemy emocjonować się meczem naszej nadziei medalowej – Natalii Partyki!

19:41 – A co powiecie na takie logo igrzysk paraolimpijskich w Rio?

19:27 – Zobaczcie, co wydarzyło się podczas ceremonii otwarcia:

19:09 – Tenis stołowy – I dokończyła swoje piękne dzieło Polka. Bardzo konsekwentnie wygrywała swoje sety – najpierw 11:7, później 11:6 i na końcu 11:5.

18:55 – Tenis stołowy – Spieszymy z lepszymi doniesieniami z areny tenisa stołowego. Krystyna Siemieniecka prowadzi w pierwszym meczu grupy B z Japonką Ito Maki 11:7 i 11:6. W tej chwili trwa trzeci set tego spotkania!

18:29 – Tenis stołowy – Mamy pierwszą polską porażkę w turnieju pingpongowym. Katarzyna Marszal w klasie 6. przegrała w trzech setach z Ukrainką Maryną Lytowczenko.

18:25 – Lekkoatletyka – Lekko dementując, spieszymy donieść, że przed chwilą odbyła się ceremonia medalowa pierwszego polskiego medalisty igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro – Roberta Jachimowicza.

18:21 – Kolarstwo torowe – Anna Harkowska, która dziś będzie się ścigać o brązowy medal na dochodzenie po przekroczeniu linii mety w eliminacjach powiedziała, że ma katar i boli ją gardło. To wszystko przez klimatyzację, która dokuczała sportowcom i dziennikarzom już podczas igrzysk olimpijskich. Dodała także, że ciężko będzie o medal. Anna Harkowska tydzień przed wylotem na igrzyska paraolimpijskie w Rio została pogryziona na treningu przez szerszenie. Na szczęście szybko wróciła wtedy do zdrowia. Tu w Rio ponownie nie jest najlepiej, ale wierzymy, że Ania Harkowska i jej trener Marian Kowalski, a także i my będziemy cieszyć się z medalu!

17:54 – Lekkoatletyka – 64 centymetry – tyle zabrakło Maciejowi Sochalowi, by cieszyć się z brązowego medalu konkursu pchnięcia kulą w kategorii F32. Polak kończy na 4. miejscu, a zwycięża Grek Athanasios Konstantinidis z nowym rekordem świata – 10,39!

17:53 – Kolarstwo torowe – 10. miejsce Przemysława Wegnera i 11. miejsce Marcina Polaka w eliminacjach wyścigu na dochodzenie.

17:44 – Lekkoatletyka – KONIEC! PIERWSZY MEDAL DLA POLSKI! Srebro zdobywa Robert Jachimowicz z wynikiem 19,10 m. Złoto dla Łotysza Apinisa z rezultatem 20,83 m. Piąte miejsce zajął drugi z Polaków Adrian Imianowski.

17:30 – Kolarstwo torowe – Na 5. miejsce wskoczyli Marcin Polak i Michał Ładosz z czasem 4:27.997. Pozycję wyżej plasują się Wegner i Korc, którzy mają jeszcze teoretycznie szanse na wyścig o brązowy medal.

17:28 – Lekkoatletyka – Robert Jachimowicz kończy zawody z wynikiem 19.10 m. Jedno jest pewne, Polak ma już medal. Rzucać będą jeszcze Kumar Amit Kumar z Indii, który spalił 3 pierwsze próby i prowadzący Łotysz Aigars Apinis.

17:13 – Lekkoatletyka – Maciej Sochal po trzech pchnięciach był siódmy z rezultatem 7,64. Trzy kolejne próby już za Polakiem. Jego wynik – 8,60 – daje mu w tym momencie 4. pozycję. Prowadzą dwaj Grecy – Konstantinidis pobił rekord świata.

17:03 – Lekkoatletyka – Adrian Imianowski nie stanie dzisiaj na podium. W 3 kolejnych próbach Polak nie poprawił swojego wyniku 16.33 i plasuję się na 4. pozycji.

17:01 – Tenis stołowy – Bardzo efektowne zwycięstwo Karoliny Pek z Niemką Leną Kramm. W drugim secie Polka pozwoliła rywalce na zdobycie sześciu punktów, w trzecim jeszcze mniej – pięciu. Zwycięstwo w trzech setach na początek rywalizacji w Rio to dobry znak.

17:01 – Kolarstwo torowe – Duet Wegner-Korc na 2. miejscu po swoim przejeździe w czasie 4:26.972.

16:57 – Kolarstwo torowe – To nie koniec polskich akcentów w sesji porannej. W wyścigu na dochodzenie na dystansie 4000 metrów wystartują: w 1. biegu Przemysław Wegner z pilotem Arturem Korcem oraz w 5. wyścigu Marcin Polak z pilotem Michałem Ładoszem. O złoto pojadą dwa najszybsze tandemy, a o brąz kolarze z miejsc 3 i 4.

16:53 – Kolarstwo torowe – Anna Harkowska powalczy o brązowy medal. Rywalką czwartej zawodniczki eliminacji będzie Amerykanka Samantha Bosco, która w ostatnim biegu była wolniejsza od Sarah Storey. Brytyjka wynikiem 3:31.394 pobiła rekord świata i w finale zmierzy się ze swoją rodaczką Crystal Lane.

16:50 – Tenis stołowy – Gra już pierwsza z Polek. Karolina Pek wygrała w pierwszym secie z Niemką Leną Kramm 11:4. To kategoria 9., czyli panie grają na stojąco i mają niewielki stopień niepełnosprawności.

16:40 – Kolarstwo torowe – Czas 3:53.745 i prowadzenie Anny Harkowskiej z dużą przewagą. Wystartują jeszcze 4 zawodniczki i po ich przejazdach dowiemy się na co czas reprezentantki Polski wystarczy.

16:30 – Pływanie – Od początku mocno płynęła Polka, meldując się w połowie dystansu na 3. pozycji. W końcówce jednak udało się wyprzedzić jedną zawodniczkę i finiszować tuż za zwyciężczynią – Musliną Odilovą z Uzbekistanu. To w sumie 6. czas eliminacji. Finał z udziałem Polki o godzinie 01:08 polskiego czasu.

16:26 – Tenis stołowy – Szybko, łatwo i przyjemnie. Po nieco ponad 10 minutach gry Rafał Czuper wygrywa pierwszy mecz paraigrzysk z Brazylijczykiem Iranildo Conceicao Espindolą 3:0. W ostatnim secie mieliśmy sporo emocji, bo rywal obronił kilka piłek meczowych, ale ostatecznie przegrał 10:12.

16:25 – Pływanie – I przed nami start Joanny Mendak, który będzie jednocześnie ostatnim polskim występem w sesji porannej pierwszego dnia igrzysk paraolimpijskich. Trzymamy kciuki, aby nasza dominatorka po raz kolejny zameldowała się w finale paraolimpijskim.

16:21 – Kolarstwo torowe – Już za moment na olimpijskim welodromie rozpoczną się eliminacje kobiet w wyścigu na dochodzenie na dystansie 3 kilometrów. W 3. parze razem z Amerykanką Jennifer Schuble pojedzie Anna Harkowska. Do wyścigu o złoto kwalifikują się dwie najszybsze zawodniczki, a do biegu o brąz dwie kolejne.

16:20 – Tenis stołowy – Bardzo wyraźna przewaga Rafała Czupera. Nasz zawodnik w drugim secie zwycięża do 4.

16:17 – Pływanie – Polak przypływa dopiero na 6. miejscu, z czasem 1:02, 73. To na pewno nie daje finału tej konkurencji. To będzie dopiero 15. czas wyścigów eliminacyjnych. Już za kilka minut na tym samym dystansie i w tej samej klasie wystartuje nasza 3-krotna mistrzyni paraolimpijska – Joanna Mendak.

16:15 – Pływanie – Przed nami 3. wyścig mężczyzn na 100 metrów stylem motylkowym (kategoria S13 – osoby niedowidzące). Zobaczymy w nim pierwszego Polaka dzisiejszego dnia – Kamila Rzetelskiego.

16:12 – Tenis stołowy – Pierwszy set to jednostronna gra. Rafał Czuper wygrywa z Brazylijczykiem do 3.

16:12 – Lekkoatletyka – Robert Jachimowicz na prowadzeniu. Polak prowadzi po próbie na odległość 19.10 m. Oby tak dalej!

16:05 – Tenis stołowy – Jako drugi z polskich pingpongistów zaprezentuje się Rafał Czuper. Grający w kategorii 2 (osoby jeżdżące na wózku z ciężkim upośledzeniem ruchowym) Polak zagra z reprezentantem gospodarzy Iranildo Conceicao Espindola.

15:55 – Lekkoatletyka – Maciej Sochal po pchnięciu sześciu zawodników zajmuje 3. miejsce. Jest nieźle.

15:37 – Lekkoatletyka – Rekord życiowy Adriana Imianowskiego – 16.33 m. Ale po próbach dwóch zawodników Polak jest za Chorwatem Sandorem.

15:29 – Lekkoatletyka – 7.66 m Macieja Sochala w pierwszej próbie. Przyzwoity wynik, ale żeby dostać się do czołówki, trzeba będzie nico poprawić tę odległość.

15:23 – Tenis stołowy – Przegrywać 1:2 i wygrać 3:2… bezcenne. W decydującej partii Marcin Skrzynecki wygrywa ze Szwedem Emilem Anderssonem 11:9 i zapisuje na swoim koncie pierwsze zwycięstwo na igrzyskach w Rio. Brawo!

15:15 – Lekkoatletyka – Druga rozgrywana obecnie konkurencja na stadionie lekkoatletycznym z udziałem reprezentantów naszego kraju to rzut dyskiem. O medale powalczy dwóch biało-czerwonych Adrian Imianowski i Robert Jachimowicz.

15:13 – Tenis stołowy – Doprowadza Polak do piątego seta, wygrywając 11:8. Ależ będą emocje!

15:10 – Lekkoatletyka – Rozpoczął się finał pchnięcia kulą z udziałem Macieja Sochala. W rywalizacji o medale 12 zawodników.

15:05 – Tenis stołowy – Najbardziej wyrównany z dotychczasowych setach. Jednak od stanu po 9 dwie wymiany dla Szweda Emila Anderssona i Marcin Skrzynecki przegrywa 1:2.

14:57 – Tenis stołowy – Brawo Marcin Strzelecki! Zdecydowanie lepsza gra w drugiej partii oznacza zwycięstwo do 7 i wyrównanie stanu meczu. Przypomnijmy, ze gramy tu do trzech wygranych setów.

14:52 – Tenis stołowy – Pierwszy set dla Szweda, który prowadził od pierwszej wymiany, zwyciężając ostatecznie do 8.

14:45 – Tenis stołowy – Marcin Skrzynecki z minimalnym opóźnieniem, ale rozpoczął już swój start w igrzyskach paraolimpijskich. Po drugiej stronie Szwed Emil Andersson.

14:29 – Tenis stołowy – Brytyjczycy donoszą o starcie swoich zawodników. W tej samej hali grać będą oczywiście również nasi reprezentanci.

14:20 – Tenis stołowy – Już o 14:40 polscy niepełnosprawni sportowcy zainaugurują starty w Rio. Marcin Skrzynecki w klasie niepełnosprawności 8 (osoby grające na stojąco z umiarkowaną dysfunkcją układu ruchu) w pierwszym meczu grupowym zmierzy się ze Szwedem Emilem Anderssonem. Miejmy nadzieję, że to będzie piękny początek pięknych igrzysk.

14:15 – Tenis stołowy – W turnieju tenisistów stołowych klasy 8 mamy dwóch swoich reprezentantów. Oprócz Marcina Skrzyneckiego jeszcze dziś swój mecz rozegra Piotr Grudzień. 18 zawodników uczestniczących w turnieju podzielono na 6 grup. Z każdej z nich zwycięzcy uzyskają pewny awans do dalszych gier. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnią dwaj zawodnicy z najlepszym bilansem, którzy zajmą drugie miejsca w swoich grupach.

14:06 – Leniwie rozpoczął się ten dzień w Rio de Janeiro. No cóż, tam ledwie kilka minut temu wybiła godzina dziewiąta. Póki co zatem trwają tylko rozgrywki goalballa i tenisa stołowego. Rozpoczyna się również strzelectwo. Nas jednak najbardziej interesować będzie w tej chwili ping pong. Już o 14:40 przy stole zobaczymy Marcina Skrzyneckiego.

Haloo! Witamy bardzo serdecznie! Rozpoczynamy kolejny dzień w Rio – pierwszy na igrzyskach paraolimpijskich 2016!