Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Dalekie miejsce Ławrynowicza

Odległe, 29. miejsce zajął jedyny startujący w finale młodzieżowych mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze Polak, Daniel Ławrynowicz. Zmagania indywidualne zwyciężył Gwatemalczyk Charles Fernandez, drużynowo natomiast triumfowali Rosjanie.

Na pływalni najlepszy czas uzyskał Matteo Cicinelli – z rezultatem 2:01,11 był szybszy o 0,89 s od Gustava Gustenau i o 0,92 s od Maxa Esposito. Daniel Ławrynowicz z czasem 2:12,43 zajął 31. miejsce.

We wstępnej rundzie szermierki po 24 zwycięstwa odnieśli Sherif Rashad i Alexander Lifanow. Obaj wygrali też po jednym pojedynku w rundzie bonusowej, jednak reprezentant gospodarzy, jako sklasyfikowany oficjalnie na pierwszym miejscu w rundzie wstępnej, zdobył dwa punkty, a Rosjanin tylko jeden. Egipcjanin objął prowadzenie w klasyfikacji łącznej, za nim natomiast uplasowali się Joseph Choong i Changwan Seo. Ławrynowicz, który wygrał 19 walk w rundzie wstępnej i przegrał swój pojedynek w rundzie bonusowej, awansował w klasyfikacji na 19. miejsce.

W jeździe konnej tylko Joan Gispert i Jaraslau Radziuk uzyskali maksymalny wynik 300 pkt. To jednak mający na koncie jedną zrzutkę Charles Fernandez objął prowadzenie, wykorzystując słabe przejazdy Rashada i Choonga oraz eliminację Seo. Na drugie miejsce powrócił Gustenau, natomiast na trzecim znalazł się Lifanow. Ławrynowicz, który zaliczył na parkurze trzy zrzutki, zanotował nieznaczny spadek – na 20. pozycję.

Na starcie kombinacji prowadzący Gwatemalczyk miał 11 sekund przewagi nad Austriakiem i 13 nad Rosjaninem. Fernandez, który w swojej karierze zajmował już miejsca w pierwszej dziesiątce na zawodach z cyklu Pucharu Świata, utrzymał pierwsze miejsce i zdobył złoto, Lifanow natomiast dobiegł do mety na zajmowanej na starcie trzeciej pozycji. Znaczny spadek zanotował natomiast Gustenau, a zamiast niego drugie miejsce na podium zajął Woongtae Jun. Daniel Ławrynowicz zakończył zmagania na 29. miejscu.

W klasyfikacji drużynowej triumfowali Rosjanie Danila Glawatskich, Wiaczesław Bardyszew i Alexander Lifanow. Srebro wywalczyli Włosi Gianluca Micozzi, Matteo Cicinelli i Alessandro Colasanti, a brąz Koreańczycy Woongtae Jun, Changwan Seo i Jihun Lee. Polacy w składzie Daniel Ławrynowicz, Bartosz Hoffmann i Łukasz Gutkowski zostali sklasyfikowani na 11. miejscu.