Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Dziewiąte miejsce Dominiak

Dziewiąte miejsce na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze zajęła jedyna startująca w finale Polka Natalia Dominiak. Zmagania indywidualne wygrała Koreanka Sunwoo Kim, a w klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się Włoszki.

W pływaniu najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy Salma Abdelmaksoud, która z czasem 2:12,72 wyprzedziła na mecie o 2,46 s Ksenię Fralcową i o 3,06 s Songyi Han. Natalia Dominiak uzyskała rezultat 2:23,01, który dawał jej 22. miejsce.

Na szermierczej planszy w rundzie wstępnej najlepszy wynik, 27 wygranych, uzyskały Sarolta Simon i Francesca Tognetti. Obie jednak przegrały swoje pojedynki w rundzie bonusowej z trzecią Sunwoo Kim (26 wygranych w rundzie wstępnej), która wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji łącznej, przed Tognetti i Wolhą Silkiną. Natalia Dominiak w szermierce była dwudziesta (17+0), a po dwóch konkurencjach zajmowała 19. miejsce.

W jeździe konnej pięciu zawodniczkom udało się uzyskać maksymalny wynik 300 pkt. Bezbłędny przejazd zanotowała też m.in. nasza jedyna reprezentantka, ale o sekundę przekroczyła ona limit czasu. Dało jej to jednak awans na 12. lokatę. Kolejność na medalowych pozycjach pozostała bez zmian.

Do kombinacji Kim startowała trzy sekundy przed Tognetti i 33 przed Silkiną. Koreanka w trakcie biegu połączonego ze strzelaniem nieznacznie powiększyła swoją przewagę nad Włoszką i przybiegła do mety siedem sekund przed nią, zdobywając złoto. Tognetti z kolei srebro wygrała o sześć sekund z Sofią Serkiną. Natalia Dominiak zakończyła zmagania na dziewiątym miejscu.

W klasyfikacji drużynowej triumfowały Włoszki – oprócz srebrnej medalistki zawodów indywidualnych w składzie zwycięskiej ekipy znalazła się jej siostra Aurora oraz Irene Prampolini. Drugie miejsce zajęły Węgierki Alexandra Boros, Anna Zs. Tóth i Sarolta Simon, a trzecie Niemki Anna Matthes, Rebecca Langrehr i Alexandra Bettinelli.