Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Męski finał z jednym Polakiem

W czwartek odbyły się męskie kwalifikacje na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Spośród czterech startujących Polaków do finału udało się awansować tylko Danielowi Ławrynowiczowi.

Bartosz Hoffmann wystartował w grupie A. W pływaniu zajął 20. miejsce (2:09,65), w szermierce natomiast był siódmy (21 wygranych) i przed kombinacją plasował się na ósmej lokacie. W konkurencji łączonej zanotował jednak znaczny spadek i do mety dobiegł jako 25, tracąc szanse na awans do finału.

W tej samej grupie zaprezentował się Maciej Dukielski. Po zajęciu 32. miejsca w pływaniu (2:16,09) i 13. w szermierce (18 wygranych) do biegu połączonego ze strzelaniem startował z 24. pozycji. Konkurencję tę ukończył jeszcze niżej, na 28. miejscu, nie wchodząc jednocześnie do finału.

Daniel Ławrynowicz rywalizował w grupie B. Na pływalni uzyskał 26. rezultat (2:11,99), z kolei w szermierce uplasował się na 11. miejscu (18 wygranych) i na starcie kombinacji był 16. W biegu połączonym ze strzelaniem spadł o trzy pozycje, jednak mimo to wszedł do finału.

W grupie B o awans do czołowej 36 walczył także Łukasz Gutkowski. 30. w pływaniu (2:13,33) i 27. w szermierce (13 wygranych) na starcie konkurencji łączonej był 29. W ostatecznym rozrachunku awansował o pięć miejsc, jednak na kwalifikacjach zakończył swój udział w zmaganiach indywidualnych.