Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Piąte miejsce polskiej sztafety

Aleksandra Sobolewska i Natalia Dominiak zajęły piąte miejsce w otwierających młodzieżowe mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze zawodach sztafet kobiet. Zwyciężyły Rosjanki przed Włoszkami i Białorusinkami.

Zmagania rozpoczęto na pływalni. Najszybsze był Koreanki Sunwoo Kim i Sehee Kim, które uzyskały czas 2:04,48. Drugie Rosjanki Alena Popowa i Sofia Serkina były o 0,62 s wolniejsze, a trzecie Włoszki Alessandra Frezza i Irene Prampolini straciły do Azjatek 2,20 s. Na piątym miejscu z czasem 2:09,39 uplasowały się Polki Aleksandra Sobolewska i Natalia Dominiak.

We wstępnej rundzie szermierki najlepsze były Włoszki oraz Białorusinki Iryna Prasiantsowa i Wolha Silkina, które wygrały po 16 walk. Jedno zwycięstwo mniej odniosły Czeszki Eliska Pribylova i Barbora Ciprova oraz Koreanki. Wszystkie te drużyny został pokonane prze Niemki Rebeccę Langrehr i Annę Matthes. Na siódmym miejscu sklasyfikowane zostały nasze reprezentantki, które wygrały 13 walk w rundzie wstępnej oraz jedną w rundzie bonusowej. Na czoło klasyfikacji łącznej wysunęły się Włoszki, przed Koreankami i Białorusinkami. Polki natomiast spadły na siódmą pozycję.

W jeździe konnej żadna z par nie uzyskała maksymalnego wyniku 300 pkt. Najbliżej były Rosjanki, które zaledwie o dwie sekundy przekroczyły limit czasu, pięć punktów karnych natomiast z tego samego tytułu zebrały Polki. Te dwie sztafety właśnie znalazły się na czele klasyfikacji łącznej, przed Białorusinkami i Włoszkami.

Na starcie kombinacji Rosjanki miały dziewięć sekund przewagi nad Polkami i 17 nad Białorusinkami i Włoszkami. O ile Rosjankom udało się utrzymać zajmowaną pozycję i zdobyć złoty medal, o tyle Sobolewska i Dominiak spadły na piąte miejsce, wyprzedzone nie tylko przez Włoszki, które ostatecznie wywalczyły srebro, i Białorusinki, które stanęły na najniższym stopniu podium, ale także przez Węgierki.

Jutro rozegrane zostaną zmagania sztafet męskich. W biało-czerwonych barwach wystąpią Daniel Ławrynowicz i Maciej Dukielski.

1. Alena Popowa/Sofia Serkina (Rosja) – 1355 pkt.
2. Alessandra Frezza/Irene Prampolini (Włochy) – 1345 pkt.