Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Polacy zamknęli dziesiątkę

Dziesiąte miejsce zajęli Daniel Ławrynowicz i Maciej Dukielski w rywalizacji sztafet męskich na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Wygrali Rosjanie przed Koreańczykami i Włochami.

Konkurencję pływacką wygrali Koreańczycy Jihun Lee i Woongtae Jun, którzy z czasem 1:51,72 wyprzedzili o 2,18 s Białorusinów Jaraslaua Radizuka i Ilję Palazkowa oraz o 2,34 s Rosjan Alexandra Lifanowa i Siergieja Baranowa. Daniel Ławrynowicz i Maciej Dukielski uzyskali rezultat 1:59,97, który dał im 13. miejsce.

W szermierce również najlepsi okazali się Koreańczycy, którzy umocnili się na pozycji liderów stawki, wygrywając 24 pojedynki w rundzie wstępnej i jeden w rundzie bonusowej. Na drugie miejsce awansowali Rosjanie (23+1), natomiast na trzecie szóści w szermierce Węgrzy Soma Tomaschof i Gergő Bruckmann (18+0). Nasi reprezentanci z rezultatem 16+1 zajęli dziesiąte miejsce i w klasyfikacji wspięli się na pozycję jedenastą.

Parkur bezbłędnie pokonały tylko dwie pary – Niemcy Christian Zillekens i Marvin Faly Dogue oraz Włosi Gianluca Micozzi i Daniele Colasanti. Przekroczyli oni jednak limit czasu odpowiednio o sześć i siedem sekund. Tylko sekundę za długo swój przejazd wykonali Ławrynowicz i Dukielski, ale do tego zanotowali zrzutkę – dało im to jednak awans na dziewiąte miejsce w klasyfikacji. Na prowadzenie wysunęli się Rosjanie, za nimi zaś plasowali się Koreańczycy i Włosi.

Do kombinacji Baranow wystartował 14 sekund przed Lee i 28 przed Colasantim. Razem ze swoimi kolegami ze sztafet uzyskali podobne czasy i kolejność na mecie była identyczna, jak ta na starcie biegu połączonego ze strzelaniem. Spadek zanotowali natomiast Polacy – Daniel Ławrynowicz i Maciej Dukielski zakończyli zmagania na dziesiątym miejscu.

1. Alexander Lifanow/Siergiej Baranow (Rosja) – 1526 pkt.
2. Jihun Lee/Woongtae Jun (Korea Południowa) – 1509 pkt.