Pięciobój nowoczesny – MMŚ: Polski mikst dziewiąty na świecie

Natalia Dominiak i Bartosz Hoffmann zajęli dziewiąte miejsce w zawodach sztafet mieszanych na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Wygrali Włosi przed Francuzami i Niemcami.

Na pływalni najlepszy czas (1:58,89) uzyskali Rosjanie Alena Popowa i Nikolai Dudko, którzy o zaledwie 0,04 s wyprzedzili Argentyńczyków Julianę Borgarucci i Vicente Limę oraz o 0,84 s Koreańczyków Sunwoo Kim i Woongtae Juna. Natalia Dominiak i Bartosz Hoffmann z czasem 2:02,49 zajęli piąte miejsce.

Szermierkę wygrali Włosi Francesca Tognetti i Matteo Cicinelli – zwyciężyli oni w 21 pojedynkach w rundzie wstępnej oraz w swoim jedynym pojedynku w rundzie bonusowej. Na drugim miejscu ex aequo znaleźli się Koreańczycy i Brytyjczycy Georgina Summers i Josh Miller (20+1). Włosi objęli prowadzenie w klasyfikacji łącznej, przed Koreańczykami i Argentyńczykami. Polacy, którzy w szermierce zajęli 12. miejsce (13+0), spadli w tabeli na 13. pozycję.

Jazda konna wprowadziła małe zmiany w kolejności w czołówce. Koreańczycy zanotowali najsłabszy przejazd w stawce i znacznie spadli w klasyfikacji, z czego skorzystali Argentyńczycy – Borgarucci i Lima zaliczyli tylko jedną zrzutkę i o dwie sekundy przekroczyli limit czasu, co dało im awans na drugie miejsce. Zbliżyli się bardzo do Włochów, którzy zebrali 17 punktów karnych. Na trzecie miejsce awansowali natomiast Brytyjczycy, którzy na parkurze uzyskali wynik 290 pkt. Polacy zaliczyli w sumie trzy zrzutki, jednak mimo to wspięli się w klasyfikacji na 11. miejsce.

Do kombinacji Tognetti startowała dziewięć sekund przed Borgarucci i szesnaście przed Summers. Rywale nie byli w stanie zagrozić włoskiej sztafecie w zdobyciu złotego medalu, natomiast za plecami Azzurrich toczyła się walka o pozostałe dwa miejsca na podium. Ostatecznie srebro trafiło do Francuzów Pulcherie Delhalle i Brice’a Loubeta, a brąz do Niemców Alexandry Bettinelli i Marvina Dogue’a. Natalia Dominiak i Bartosz Hoffmann zakończyli zmagania na dziewiątym miejscu.

1. Francesca Tognetti/Matteo Cicinelli (Włochy) – 1428 pkt.
2. Pulcherie Delhalle/Brice Loubet (Francja) – 1415 pkt.