Piłka nożna – ME U-19: Polki już w elite round!

Szybko, łatwo i przyjemnie dla reprezentantek Polski przebiegła faza wstępna eliminacji do Mistrzostw Europy piłkarek U-19, które w 2017 roku odbędą się w Irlandii Północnej. Po trzech zwycięstwach biało-czerwone awansowały dalej.

Polki w grupie eliminacyjnej trafiły na Norweżki, Rumunki oraz Ormianki. Zdecydowanie najsilniejszymi rywalkami były piłkarki ze Skandynawii. Już pierwszego dnia zawodów rozgrywanych w Wielkopolsce Norweżki wysoko ograły reprezentantki Armenii 8:0. Polki natomiast rozegrały bardzo emocjonujący mecz, w którym remisowały do przerwy z Rumunkami. Dopiero w drugiej połowie, po bramkach Jędrzejewczyk i Ratajczyk, biało-czerwone osiągnęły swój cel. Wygrały 2:0, zapewniając sobie dobry start w zawodach.

Dwa dni później nasze rodaczki rozegrały swój najważniejszy mecz grupowy. Podjęły w nim reprezentację Norwegii. W meczu w Plewiskach pod Poznaniem bardzo dobrze zaprezentowała się polska defensywa. Biało-czerwone nie straciły bramki. Co więcej – po pierwszej połowie prowadziły już 1:0, po rzucie karnym wykorzystanym przez Parczewską. Na początku drugiej części spotkania rywalki dobiła Grabowska, strzelając bramkę i ustalając wynik meczu na 2:0.

Po wygranej z Norweżkami wszystko było już jasne, a Polki mogły zacząć świętować awans do ostatniej rundy eliminacji – elite round. Mimo to na zakończenie turnieju zarówno nasze rodaczki jak i Norweżki popisały się koncertową grą. Piłkarki ze Skandynawii rozgromiły Rumunię 7:0. Nasze piłkarki natomiast nie dały najmniejszych szans Armenii i wygrały 4:0.

Następnym – i ostatnim zarazem – krokiem w drodze po awans na Mistrzostwa Europy U-19 będzie elite round. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się już na początku kolejnego roku. Póki co nie wiemy jeszcze jednak z kim Polki zagrają. Ten fakt poznamy 11 listopada, po losowaniu w szwajcarskim Nyonie.

Polska – Rumunia 2:0
Norwegia – Armenia 8:0
Polska – Norwegia 2:0
Armenia – Rumunia 0:7
Polska – Armenia 4:0
Rumunia – Norwegia 0:7