Piłka nożna – ME U19: Dobry początek eliminacji

Młodzi piłkarze nożni rozpoczynają swoją drogę w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2017 do lat 19. Polacy zmagania pierwszej rundy rozpoczęli bardzo dobrze, wysoko ogrywając Macedonię. Cenne trzy punkty otwierają furtkę do elite round.

W pierwszej rundzie eliminacji EURO 2017 U19 biało-czerwoni trafili na Macedończyków, Słowaków oraz reprezentantów Irlandii Północnej. Awans do elite round, czyli ostatniej rundy eliminacji nie powinien być specjalną trudnością. Uzyskają go bowiem po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz najlepsza spośród drużyn z trzecich miejsc.

Nasi reprezentanci zmagania rozpoczęli bardzo udanie, choć mecz – choć pozornie był łatwy – przysporzył trudności. Po pierwszej połowie bowiem bramki nie padały, a Polacy remisowali z Macedończykami 0:0. Trafienia przyszły jednak z czasem. W drugiej części spotkania nasi piłkarze udokumentowali swoją dominację. Strzelanie w 49. minucie zapoczątkował młodziutki napastnik poznańskiego Lecha – Kamil Jóźwiak. Po chwili kolejne dwa trafienia zanotował Kamil Wojtkowski, a wynik w 82. minucie meczu ustalił Paweł Tomczak.

Polacy wygrali zatem z Macedonią aż 4:0. Po pierwszym dniu rywalizacji prowadzą zatem w grupie, wyprzedzający w tym momencie Słowaków. Piłkarze zza naszej południowej granicy w swoim inauguracyjnym pojedynku wygrali 1:0 z Irlandią Północną.

Macedonia – Polska 0:4 (0:0)
Słowacja – Irlandia Północna 1:0 (1:0)

1.  POLSKA 3 4:0
2.  Słowacja 3 1:0
3.  Irlandia Pn. 0 0:1
4.  Macedonia 0 0:4