Podnoszenie ciężarów: Arkadiusz Michalski srebrnym medalistą ubiegłorocznych mistrzostw Europy

Dopingowa wpadka Adriana Zbirnei spowodowało, że Arkadiusz Michalski został wicemistrzem Europy w 2015 roku w kategorii do 105 kilogramów. Złoty medal w tej kategorii zdobył Bartłomiej Bonk.

Pierwotnie Arkadiusz Michalski zajął w dwuboju 3. miejsce. Wszystko to dzięki wybitnemu podrzutowi, który przesunął Polaka z 11. miejscu po rwaniu na najniższy stopień podium. W związku z dyskwalifikacją reprezentanta Mołdawii Michalski przesunie się na 2. pozycję.

Proces w sprawie Adriana Zbirnei trwał prawie półtora roku. Mołdawski sztangista odwołał się do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie, ale CAS utrzymał w mocy dyskwalifikację do maja 2019 roku.

Polski sztangista w Tbilisi osiągnął w dwuboju wynik 399 kilogramów czyli taki sam jak zdyskwalifikowany reprezentant Mołdawii. Zawody wygrał z wynikiem 408 kilogramów Bartłomiej Bonk. Brązowy medal dostanie Giennadij Muratow, który w dwuboju podniósł 398 kilogramów.